Rubriky:

MS 2012

Chára se stříbrem na krku hleděl do nebe a myslel na Demitru

21. května 2012 08:00 - Helsinky

Ve finále hokejového MS proti Rusům vstřelil slovenský kapitán Zdeno Chára oba góly svého týmu a při přebírání stříbrné medaile v Helsinkách si oblékl dres s číslem 38 a jmenovkou Demitra, vzápětí svůj pohled upřel k nebi. Bylo to sympatické gesto, kterým uctil legendu.

 

Grigory Dukor, Reuters

Pavol Demitra byl ještě na loňském šampionátu v Bratislavě slovenským kapitánem, začátkem září ale zahynul při letecké havárii týmu Lokomotiv Jaroslavl. „Všichni jsme na něj mysleli celý turnaj, ten úspěch patří i jemu. Celou dobu jakoby nad námi držel ochrannou ruku," líčil hodně emotivně Chára s tím, že šampionát musel celý tým odehrát tak, aby se za ně Demitra nemusel stydět.

„Byla pro nás opravdu velká čest hrát finále mistrovství světa a snad na celé mužstvo může být Slovensko hrdé," prohlásil kapitán loňských vítězů Stanley Cupu z Bostonu. „Řekl jsem hned v kabině klukům, aby si ty chvíle užili. Nikdy nevíte, kdy a jestli se to v kariéře ještě povede."

Slovenští hráči měli jen slova uznání pro svého českého trenéra Vladimíra Vůjtka. „Udělal kus dobré práce s týmem, navodil výbornou atmosféru, i díky němu jsme celou dobu táhli za jeden provaz a dokráčeli až k tomu stříbru, jehož kousek posíláme i někam nahoru Pavolu Demitrovi," říkal Tomáš Kopecký, s pěti góly nejlepší střelec Slováků na turnaji.

kez, Helsinky, Právo

Zrušit


Časová osa: MS 2012

Filtr článků - MS 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..