Rubriky:

MS 2013

Slováci mají obrovskou kvalitu, ale takhle prohrát je trestuhodné, mrzelo střelce Novotného

18. dubna 2013 21:09 - Praha

Svými brankami Jiří Novotný zařídil českému národnímu týmu dvoubrankový náskok, ani to však na výhru proti Slovensku nestačilo. Svěřenci kouče Vladimíra Vůjtka skóre třemi góly otočili a připravili tak Čechům první porážku v letošním Euro Hockey Challenge.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Máte alespoň trochu radost ze svých dvou tref?

Osobně mě to moc nezajímá a neberu to tak. Nikdy jsem nebyl žádný velký střelec, hlavně si plním obranné povinnosti. Mrzí mě, že jsme za stavu 2:0 nedokázali zápas udržet. Bylo to perfektně rozjeté a nevím, z jakého důvodu jsme přestali hrát. Je to trestuhodné.

Už když Sýkora snížil na 1:2, obraz hry se změnil. Slováci převzali iniciativu a zdálo se, že se jen těžko dostáváte zpátky do tempa. Souhlasíte?

Ano. Jsme natolik zkušený tým, abychom si to dokázali pohlídat i tehdy, když dostaneme kontaktní gól. Vždyť se nic nedělo, pořád jsme vedli, dalo se hrát. Nějaké šance jsme i potom měli, a kdybychom odskočili na 3:1 nebo 4:1, bylo by to jiné. Ale nestalo se, Slováci nás dostali pod tlak a potrestali.

Měli jste v hlavách, že poprvé od mistrovství světa se potkáváte se Slováky, kteří vás v semifinále vyřadili?

Myslím, že ne. Byl to další přípravný zápas. My jsme minulý rok Slováky dvakrát porazili právě v Euro Hockey Challenge a nakonec ten rozhodující zápas na šampionátu prohráli. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale teď musíme jít dál. V sobotu nás čeká odveta. Hlavně potřebujeme vyhrávat na mistrovství světa.

Byli Slováci dosud nejsilnějším výběrem, na který jste v přípravě na MS narazili?

Sice jsem nebyl v Německu a hrál jen proti Lotyšům, ale i kluci v kabině říkali, že tohle byl jednoznačně nejtěžší soupeř. Slovensko už má na mistrovství světa poskládaný skoro celý tým a kvalitu mají obrovskou. Byl to hodně těžký zápas.

Poprvé od listopadové srážky s krajanem Chárou se na led vrátil Slovák Miroslav Šatan. Co jste říkal jeho comebacku?

Byl jsem docela překvapený, když jsem na soupisce viděl i Jožo Stümpela. Je vidět, že kluci hokej milují. Mají chuť, chtějí mužstvu pomoct a určitě jsou pro Slovensko moc důležití.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2013

Filtr článků - MS 2013


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..