Rubriky:

MS 2013

Na MS jede hned deset posil z NHL včetně Voráčka s Pavelcem. Půltucet hráčů zažije premiéru

28. dubna 2013 21:15 - Brno
(Aktualizováno: 28. dubna 2013 21:58)

Deset hráčů ze zámořské NHL posílí českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa ve švédském Stockholmu. Kouč Alois Hadamczik zařadil do výběru gólmana Pavelce, obránce Hejdu, Zbyňka Michálka a Šmída, a útočníky Voráčka, Tlustého, Fleischmanna, Hanzala, Vrbatu a Hudlera. Na pětadvacetičlenné soupisce figuruje šest hráčů, kteří mohou na šampionátu zažít premiéru.

 

Jan Handrejch, Právo

Dveře reprezentační kabiny zůstaly po skončení duelu Euro Hockey Tour s Ruskem na půl hodiny neprodyšně uzavřené a teprve po deváté hodině večerní z nich vyšel Hadamczik, aby přečetl jména 3 brankářů, 8 obránců a 14 útočníků.

Na své premiérové mistrovství cestují brankář Salák, obránce Trončinský a útočníci Tlustý, Vrána, Hertl a Jan Kovář. Hadamczik nominoval maximální počet pětadvaceti hráčů, na soupisku jich však chce pro začátek zapsat jen dvacet (dva gólmany, šest beků a dvanáct útočníků. "Počkáme totiž, jak se vyvine situace okolo Židlického s Eliášem," prozradil kouč, že se stále nevzdal naděje na hráče New Jersey, kteří nemají podepsaný kontrakt na další sezónu a bez ní na MS jet nechtějí.

"Nemůžu říct, na kolik procent je reálné, že by nakonec jeli, momentálně prostě smlouvu nemají. Nemůžu ani potvrdit, že o nové jednají, klidně se můžou domluvit až v červnu," řekl Hadamczik, který toužil i po útočníku Červenkovi, toho však vyřadily ze hry natažené vazy v koleni. "Pro zranění nedohrál závěr základní části. Byli jsme domluveni, že nám dá vědět, jak na tom je a bohužel oznámil, že má natažené kolenní vazy a není v takovém stavu, aby na mistrovství odjel," posteskl si trenér.

Sedm hráčů bylo na loňském MS

Ve finální nominaci se objevilo sedm hráčů, kteří byli u loňského bronzu ve finských Helsinkách (Jakub Kovář, Čáslava, Nakládal, Krejčík, Novotný, Tenkrát a Koukal) a šestice hokejistů dokonce pamatuje zlato z Německa v roce 2010 (Pavelec, Čáslava, Voráček, Hubáček, Novotný a Koukal).

Trochu nečekaně se do konečné nominace dostal obránce Zdeněk Kutlák, jenž celý turnaj v Brně promarodil. „Léčil se doma. Byl jsem s ním často v kontaktu, poslední dva dny byl už na ledě a cítí se dobře připraven," prozradil kouč. V sestavě zůstal i brankář Jakub Kovář, který přitom v dějišti turnaje o víkendu onemocněl. „Dostal od doktora tabletky a jel se domů zbavit teploty. Chce jet i jako trojka," doplnil Hadamczik a odtajnil, že dvojkou za Pavelcem bude Alexander Salák. V případě, že by se Kovář nedal zdravotně do pořádku, nahradil by ho v nominaci Francouz.

Naopak zkušený Václav Prospal z Columbusu o reprezentaci nejevil zájem. "Nemáme žádnou zprávu, že by chtěl jet. Dvakrát po sobě se omluvil, že reprezentaci neposílí," vysvětloval Hadamczik.

Kapitánem Novotný

Kádr, který absolvoval turnaj EHT v Brně, opustili brankář Francouz, obránci Mojžíš, Kubát, Linhart, Jan Kolář, Tomáš Voráček a útočníci Ivan a Tomáš Rachůnkové, Kašpar, Pech, Sekáč, Gulaš a Vondrka. "U stabilních hráčů jako je Vondrka nebo Kašpar jsme čekali stabilnější výkonnost. Kdo nás nejvíc překvapil, byl obránce Tomáš Voráček. Tam jsme zvažovali, co s ním udělat. Nakonec vyhrála zkušenost," vysvětlil Hadamczik.

"Bylo by naivní myslet si, že u vyřazených hráčů nepřišlo zklamání. Všem jsme poděkovali za dobrý turnaj. Nemají se za co stydět," řekl Hadamczik a jako kapitána určil útočníka Jiřího Novotného.

Na šampionát nominovaní reprezentanti se sejdou v úterý odpoledne v Praze, kde ještě absolvují poslední trénink na domácím ledě před odletem. Ve středu 1. května se výprava vydává už do Stockholmu, kam až na Pavelce, který dorazí už v úterý na trénink v Praze, rovnou cestují ostatní posily z NHL. První zápas čeká Čechy v pátek od 16:15 proti Bělorusku.

Nominace Česka pro MS ve švédském Stockholmu:
Brankáři:
Ondřej Pavelec (Winnipeg/NHL)
Alexander Salák (Färjestad/Švéd.)
Jakub Kovář (HC Mountfield České Budějovice)
Obránci:
Jan Hejda (Colorado/NHL)
Zbyněk Michálek (Phoenix/NHL)
Ladislav Šmíd (Edmonton/NHL)
Jakub Nakládal
Jakub Krejčík (oba Lev Praha/KHL)
Petr Čáslava (Čerepovec/KHL)
Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk/KHL)
Zdeněk Kutlák (Ambri Piotta/Švýc.)
Útočníci:
Jakub Voráček (Philadelphia/NHL)
Jiří Tlustý (Carolina/NHL)
Tomáš Fleischmann (Florida/NHL)
Martin Hanzal
Radim Vrbata (oba Phoenix/NHL)
Jiří Hudler (Calgary/NHL)
Jiří Novotný
Petr Vrána (oba Lev Praha/KHL)
Zbyněk Irgl (Minsk/KHL)
Petr Hubáček (Jyväskylä/Fin.)
Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL)
Tomáš Hertl (Slavia Praha)
Petr Tenkrát (Sparta Praha)
Jan Kovář (Plzeň)
Jan Škvor, Martin Kézr, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2013

Filtr článků - MS 2013


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..