Rubriky:

MS 2013

Hokejisté už trénovali s první posilou z NHL, na led vyjela brankářská jednička Pavelec

30. dubna 2013 17:31 - Praha

Hokejová reprezentace se v úterý odpoledne v Praze sešla před odletem na mistrovství světa ve Stockholmu. K národnímu týmu se připojila první posila ze zámořské NHL, plánovaná brankářská jednička Ondřej Pavelec. Obránce Ladislav Šmíd se k mužstvu připojí ve středu krátce před odletem přímo na letišti, dalších osm hráčů se bude kouči Aloisi Hadamczikovi hlásit na večerním tréninku přímo ve Stockholmu.

 

Vít Šimánek, ČTK

"Se všemi jsme v kontaktu a jsou (zdravotně) v pořádku," řekl Hadamczik novinářům. V úterý se mu hlásilo šestnáct hráčů z pětadvacetičlenné nominace, kterou zveřejnil v neděli večer po skončení Českých hokejových her. V pořádku jsou i obránce Zdeněk Kutlák a útočník Zbyněk Irgl, kteří byli v posledních dnech nemocní. Oba nechyběli na ledě Tipsport areny.

Zapoj se aktivně do mistrovství světa v hokeji. Sestav si svůj vlastní tým. Porážej soupeře. Vyhraj hodnotné ceny. Začni hrát fantasy ZDE!

Hadamczik připravil pro hráče kratší trénink na vstřebání únavy po brněnském turnaji. Na led se těšil i Pavelec, který se vrátil do Česka z Winnipegu. "Sice jsem mohl letět přímo do Stockholmu, ale skončili jsme (v NHL) brzy, takže jsem využil možnost přiletět přímo do Čech. Potřeboval jsem přivézt nějaké věci, něco si zařídit a navíc si můžu i zatrénovat s týmem," uvedl Pavelec, kterého čeká třetí start na mistrovství světa. Ve sbírce má zlato z roku 2010 a bronz z roku 2011.

Šedesátiletého Hadamczika čeká šesté MS v pozici hlavního kouče, nadcházející turnaj je pro něj ale specifický. Podstatná část týmu se k ostatním hráčům připojí až přímo v dějišti šampionátu.

"V posledních dvou letech jsme měli hráče už v Brně, teď přiletí poprvé v takovém hojném počtu až na mistrovství. Ne dva tři hráči jako v minulosti. Přicházejí tam ale kvalitní hráči, kteří chtějí uspět. Věřím, že se rychle adaptují a vytvoříme tým, který bude mít za cíl vyhrát každé utkání," uvedl Hadamczik.

Dvojice z New Jersey se kouč stále nevzdal

Optimismus mu dodává i fakt, že většina ze zámořských posil hrála na začátku sezóny při výluce NHL v Evropě. "Navíc se kluci znají, byli s námi na mistrovstvích nebo na turnajích Euro Hockey Tour. Znají systém, jakým chceme hrát. Musíme počítat s tím, že se musí sehrát a být trpěliví."

Dvě útočné formace vytvoří z hráčů z Evropy a další dvě z posil z NHL. Spolu by měli hrát Irgl, Novotný, Hubáček a Hertl, Vrána (Kovář), Tenkrát. Zámořské formace vytvoří Vrbata, Hanzal, Fleischmann a Voráček, Hudler, Tlustý.

Na začátku turnaje plánuje kouč nahlásit na soupisku dvanáct útočníků, mimo sestavu by měl zůstat Koukal. "Jsem přesvědčený, že hráčům jde o tým a neřeší, jestli budou první nebo třináctý útočník," uvedl Hadamczik.

Stále se nevzdal možnosti, že by tým ještě dodatečně posílila dvojice z New Jersey Patrik Eliáš - Marek Židlický. "Během jednoho dvou dnů budeme vědět, jestli nějaká šance je," řekl na adresu hráčů, kteří čekají, zda s Devils podepíšou v brzké době nové smlouvy.

Národní tým bude ve Stockholmu usilovat o prodloužení medailové série. Od roku 2010 se domů bez cenného kovu nevracel. "Medaile je cíl vždy. Když neuhrajeme čtvrtfinále, tak je to neúspěch. Medaili chceme a uděláme i vše pro to, aby výkon byl co nejlepší," dodal Hadamczik. První zápas čeká reprezentaci v pátek proti Bělorusku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2013

Filtr článků - MS 2013


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..