Rubriky:

MS 2013

Po deseti letech znovu na MS. Pořád si ale připadám jako puberťák, směje se Hudler

3. května 2013 12:26 - Stockholm

Po dlouhých deseti letech znovu okouší atmosféru světového šampionátu. Zatímco v roce 2003 přijížděl na MS ve Finsku jako devatenáctiletý zelenáč, nyní by měl hokejový útočník Jiří Hudler patřit k oporám reprezentace. „Strašně jsem se do Stockholmu těšil, chci udělat nějaký úspěch,“ řekl po dopoledním rozbruslení před úvodním zápasem s Běloruskem.

 

Vít Šimánek, ČTK

Přestože od jeho poslední účasti na MS uplynulo už deset let, Hudler si turnaj ve Finsku přesně vybavuje i nyní. „Dobře si na to vzpomínám. Přemýšlel jsem nad tím, je to fakt hrozně dlouhá doba. Bylo mi tehdy devatenáct, jako teďka Hertlíkovi. Měli jsme výborný tým, skvělou partu a byl jsem strašně šťastný, že jsem v něm vůbec mohl být. Je to takový divný, i teď si stejně pořád připadám jako puberťák," směje se Hudler.

Český tým tehdy skončil čtvrtý, když v boji o bronz podlehl Slovensku. Hudler od následující sezóny zamířil do NHL, kde si postupně vydobyl místo v základní sestavě Detroitu. Své bohaté zkušenosti ze zámoří i z KHL by chtěl zúročit právě ve Stockholmu.

Zapoj se aktivně do mistrovství světa v hokeji. Sestav si svůj vlastní tým. Porážej soupeře. Vyhraj hodnotné ceny. Začni hrát fantasy ZDE!

„Od mého posledního mistrovství se toho opravdu hodně změnilo. V NHL jsem odehrál spoustu zápasů včetně play off a doufám, že mi to tady pomůže," říká rodák z Olomouce a roli jednoho z klíčových hráčů současné reprezentace přijímá. „Samozřejmě že bych měl hrát jinou roli než před deseti lety. Chci hrát dobře, na sto procent, aby se na to dalo dívat, o tom není žádná. A chci udělat úspěch. Protože mistrovství světa je pro české fanoušky velká věc," uvědomuje si.

Rád by si teď spravil chuť po nevydařené sezóně v Calgary, které se neprobojovalo do play off. „Bojovali jsme do poslední chvíle, hráli jsme dobře, ale často jsme prohrávali o gól. Když pak ale vyměnili zkušené hráče Iginlu a Bouwmeestera, začali se do týmu povolávat mladí kluci. Ne že bychom to zabalili, ale i když si to člověk nepřipouští, občas na to začne myslet. Play off jsme si nezasloužili, byl to letos smutný příběh, prostě sezóna na nic."

O napravení reputace nepřemýšlí, chce hrát naplno

Při nominační tiskové konferenci kouč národního týmu o Hudlerovi prohlásil, že má šanci napravit si svou reputaci. Loni se totiž Hudler z MS omluvil, protože neměl smlouvu v NHL, u zlata z 2010 v Německu zase nebyl, jelikož jej trenér Růžička nevzal v témže roce na olympiádu ve Vancouveru a Hudler se cítil zahořklý.

„S panem Hadamczik jsme před mistrovstvím mluvili na klasické úrovni. Říkal mi, co si ode mě představuje a tak. Nevím, že by říkal něco o napravení reputace. Nevím, jestli si ji mám napravovat, já jsem rád, že jsem tady a budu hrát naplno. Strašně se na to těším," říká Hudler, který bude nastupovat v centru útoku s Voráčkem a Tlustým na křídlech.

Olympiáda velkým lákadlem

„Mají výbornou formu, tak snad jim to nebudu kazit," usměje se a před úvodním vystoupením proti Bělorusku je ostražitý. „Máme dobrý tým, ale to samo o sobě nic neznamená. Skupina je těžká, nesmíme podcenit ani jedno střídání. Už to nefunguje tak, že bychom někoho přehráli 6:0 v suchém triku," zdvihá prst devětadvacetiletý forvard a přiznává, že by se ve Stockholmu rád prezentoval vydařenými výkony i s ohledem na příští rok.

Na jeho začátku se totiž v ruském Soči konají olympijské hry. „Každý sportovec chce hrát na olympiádě. A můj výkon tady mi k ní určitě může pomoci."

Jan Škvor (Stockholm), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2013

Filtr článků - MS 2013


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..