Rubriky:

MS 2013

Pavelcovi bude proti Dánsku ze střídačky krýt záda Francouz

9. května 2013 11:37 - Stockholm

Pavel Francouz bude i ve čtvrtém zápase na hokejovém mistrovství světa proti Dánsku dvojkou české reprezentace. Poprvé však ve Stockholmu nebude krýt záda Alexandru Salákovi, ale Ondřeji Pavelcovi. Plánovaná jednička národního týmu Pavelec doléčil zranění kotníku a v sestavě dnes nahradí Saláka, který také není zdravotně fit.

 

Vít Šimánek, ČTK

Reprezentační trenéři původně počítali s tím, že by Pavelce ze střídačky jistil Salák. Po dopoledním dobrovolném tréninku se však rozhodli pro Francouze.

"Saša bude odpočívat. Prst má pohmožděný a chce to ještě trošku klidu. Dnes byl chvíli na ledě, udělal si úpravu hole, ale ještě to není optimální, takže ho budeme šetřit," uvedl asistent trenéra Josef Paleček.

Salák má od sobotního předzápasového tréninku zlomený prsteníček na pravé ruce. I s tímto zraněním ale odchytal utkání proti Švédsku a Švýcarsku.

Beze změny jen elitní útok

Po dvou porážkách dnes Češi v 16:15 nastoupí ve výrazně pozměněné sestavě. Pohromadě zůstal jen elitní útok Jakub Voráček, Jiří Hudler, Jiří Tlustý. Premiérově se na MS představí Petr Koukal, který bude dnes stejně jako Pavelec dopsán na soupisku.

Národní tým, pokud si chce zachovat šanci na postup do čtvrtfinále, potřebuje nad Dánskem zvítězit. Případná první prohra ve vzájemných zápasech by reprezentaci značně zkomplikovala situaci na šampionátu.

"Výkony Dánska na turnaji jsme sledovali a máme jejich zápasy zpracované. Hlavně na zápas ale koukáme z našeho pohledu, jak musíme hrát," řekl Paleček na adresu týmu, který má na MS na kontě zatím dva body za výhru v prodloužení nad Slovinskem.

Berou jen výhru

"Nic nesmíme podcenit, Dánové jsou nebezpeční a každou naši chybu by mohli potrestat. Proto se jich musíme vyvarovat," podotkl Paleček. Hokejisté si ale podle něj dobře uvědomují, že musejí nutně získat tři body. "Není čas o něčem přemýšlet. Nic jiného než výhru nebereme," dodal asistent Aloise Hadamczika.

Předpokládaná sestava:
Pavelec - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Voráček, Hudler, Tlustý - Hertl, Hanzal, Tenkrát - Vrbata, Novotný, Hubáček - Irgl, Koukal, Fleischmann.
ČTK

Časová osa: MS 2013

Filtr článků - MS 2013


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..