Slovinsko - Česko 2:4Zase trápení! Blamáž se Slovinskem odvrátili Češi až dvěma góly ve třetí třetině

Stockholm

Další matný výkon servírovala na hokejovém MS česká reprezentace. S outsiderem ze Slovinska se celý zápas trápila, v první třetině dokonce tahala za kratší konec a blamáž nakonec odvraceli až ve třetí části Michálek s kapitánem Novotným. Hadamczikovi svěřenci nakonec zvítězili 4:2, teprve v neděli je ale čeká opravdová prověrka v podobě rozjeté Kanady.

Čeští hokejisté se radují z gólu proti Slovinsku.

Věřili, že právě zápas se Slovinskem je konečně nakopne, že to bude odrazový můstek na turnaji, jenže po první třetině museli být hokejisté rádi, že s outsiderem neprohrávají. Byli to totiž Slovinci, přestože v předchozích čtyřech zápasech MS uhráli pouhý bod, kdo tahal za delší konec. Už v šesté minutě Čechy zachraňoval Pavelec, jenž skvělým reflexivním zákrokem lapačkou vychytal Robara.

Když pak vzápětí ujel při vlastním oslabení Koukal a bekhendovou kličkou poslal svůj tým do vedení, zdálo se, že by Češi konečně mohli odehrát jeden poklidnější zápas. Už za necelou minutu ale v téže přesilovce srovnal Sabolič a Hadamczikovi svěřenci najednou zcela vyklidili pole...

Tutovku Razingara po přečíslení dvou na jednoho nejprve zlikvidoval Pavelec, ve 12. minutě ale důrazný Tičar skóre otočil. A to ještě tentýž hráč poté nezpracoval puk před zcela prázdnou brankou. Z útlumu nakonec Čechy vysvobodila až přesilová hra, v níž Hudler po Voráčkově pobídce srovnal na 2:2.

Alespoň přesilovky fungovaly

Od druhé třetiny nahradil Vránu v centru prvního útoku Hertl, ani s ním se však hra favorita příliš nezvedla. Slovinci už sice nehrozili tolik, jak v prvním dějství, pod tlak se ale rovněž nedostávali. Ojedinělou příležitost Hudlera po spolupráci s Voráčkem pak gólman Kristan betonem vyrazil.

Ve 46. minutě si kouč Hadamczik vyžádal před přesilovou hrou oddechový čas, což se ukázalo jako dobrý tah. Po vyhraném buly nahodil puk na branku Michálek a Kristan kvůli teči vlastního obránce nestačil zareagovat včas. Alespoň že na hru v početní výhodě se Češi mohli spolehnout, čtyři minuty před třetí sirénou využil už třetí  přesilovku kapitán Novotný a definitivně stvrdil povinnou, nicméně vydřenou výhru.

Mistrovství světa v ledním hokeji:
Skupina A (Stockholm):
ČR - Slovinsko 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Koukal, 20. Hudler (Voráček, Nakládal), 47. Z. Michálek (Voráček), 56. Novotný (Hubáček, Čáslava) - 7. Sabolič (Tičar, Gregorc), 12. Tičar (Sabolič). Rozhodčí: Kirk (Kan.), Olenin (Rus.) - Suominen (Fin.), Valach (SR). Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1949.
ČR: Pavelec - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Voráček, Vrána (21. Hertl), Hudler - Irgl, Novotný, Hubáček - Fleischmann, Jan Kovář, Tlustý - Vrbata, Hanzal, Koukal. Trenér: Alois Hadamczik.
Slovinsko: Kristan - Gregorc, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovačevič, Tošič, Tavželj - Jeglič, Tičar, Sabolič - D. Rodman, M. Rodman, Urbas - Razingar, Pajič, Bašič - Pance, Mušič, Goličič. Trenér: Matjaž Kopitar.