Díky Bohu za Pavelce, oddychl si Hudler a při šancích Slovinců skoro přestal dýchat

Stockholm

Znovu se trápili, herně nepřesvědčili, povinné tři body ale nakonec proti Slovinsku vyválčili. Útočník české hokejové reprezentace Jiří Hudler si však moc dobře uvědomoval, že nebýt výtečného gólmana Ondřeje Pavelce, mohl zápas s outsiderem skončit pořádnou ostudou.

Čeští hokejisté se radují z branky Jiřího Hudlera (vpravo) v utkání proti Slovinsku.

Převažuje ve vás radost ze tří bodů, nebo spíš zklamání, že výkon měl do ideálu stále dost daleko?

Hlavně díky Bohu za Pavelce, hlavně v první třetině. To bylo neuvěřitelný, co on pochytal. Fakt krásný.

Co se s vámi právě na konci první třetiny dělo? Za nepříznivého stavu 1:2 jste Slovince při vlastní přesilovce pustili hned do dvou samostatných úniků.

Kdybych to věděl, řekl bych to v šatně. Nejspíš nepozornost. Já ale pořád věřil, že to musíme nějak ubouchat. Když tam ale měli tolikrát prázdnou bránu, tak skoro přestaneš dýchat. To byly strašný chyby.

Byl po první třetině v šatně velký humbuk?

V téhle chvíli už není žádný humbuk. Ráno jsme si řekli nějaké věci, trošku se tam zvýšil hlas... Každý v šatně ví, o co se hraje. Nejsme v páté třídě, abychom se museli přemlouvat, ať hrajeme naplno.

Nepodcenili jste Slovince trošku?

Myslím, že už nemůžeme podceňovat nikoho. Všechny zápasy teď pro nás jsou jako ty sedmé v play off, teď už prostě musíme, na nic se nemůžeme vymlouvat.

Věříte, že vás vydřená výhra nakopne?

Neřekl bych. Spíš nás to zase musí probrat a probudit. Zápas s Kanadou bude úplně o něčem jiném.

Už se jej nemůžete dočkat?

Hrát proti Kanadě je vždycky super.. Doufám, že se vyhecujeme. Stoprocentně se musíme zlepšit, protože jestli budeme hrát takhle, tak bychom taky mohli prohrát nevím o kolik gólů. Musíme hrát zezadu, mají totiž strašně moc šikovných hráčů, samé hokejové pojmy.

Bude to poprvé na turnaji, kdy budete muset trošku změnit styl hry?