Nic jsme tady nedokázali, nikdo z nás nemůže být spokojený, přiznává Plekanec

Stockholm

Na šampionát dorazil až před závěrečným zápasem skupiny s Norskem, po druhém odehraném duelu už ale může znovu balit. Útočník Tomáš Plekanec sice i ve čtvrtfinále patřil k nejlepším českým hráčům, prohru 1:2 se Švýcary ale odvrátit nedokázal, a tak ani na sedmý pokus se vytouženého zlata z mistrovství světa nedočká. Česko nakonec na MS obsadí sedmé místo.

Tomáš Plekanec před brankářem Švýcarska Martinem Gerberem ve čtvrtfinále mistrovství světa.

Mužstvo vypadalo podle jmen hodně silně, navíc se v posledních zápasech herně zvedlo. Je hodně frustrující, že konec přišel už ve čtvrtfinále?

Nikdo z nás nemůže být spokojený! Nic jsme tady nedokázali, žádnou placku nemáme. Je konec sezóny a jedeme domů. Co se dá dělat? Už nic. Prostě to, co jsme tady předvedli, bylo málo.

Co podle vás týmu nejvíce chybělo?

Já tady byl jenom chvíli, ale hlavním problémem bylo, že jsme nedávali góly.

Ve čtvrtfinále jste si nevytvořili ani moc vyložených šancí...

Celý zápas jsme měli puk na hokejkách, ale nebyli jsme schopni se dostat do nějakého soustavného tlaku. Kolem branky toho bylo málo.

Mrzí vyřazení o to víc, že k němu došlo se Švýcarskem, které sice na turnaji ještě neprohrálo, ale do nejužší špičky ještě nepatří?

Je klasika, že u nás bereme Švýcary za slabý mančaft. Oni ale teď znovu potvrdili, že jsou na tom skvěle. Dobře bruslí, hrají takový nepříjemný agresivní styl. Dvě třetiny jsme se s tím nedokázali vyrovnat, měli jen takové pološance. Ve třetí to bylo lepší, bohužel už ale bylo pozdě.

Čím si vysvětlujete, že jste pořádně zapnuli až v poslední dvacetiminutovce?

Hledali jsme se, nešlo nám přejít přes jejich obranu. Oni stáli v pěti na červené čáře, a když jsme si nahodili puk, šel za ním jenom jeden hráč. Švýcaři byli dvě třetiny živější.

Berete jako smůlu, že oba inkasované góly jste si dali po vlastních tečích vlastně sami?

Žádná smůla, oni prostě takhle hrají. Cíleně se hrnou před branku.

Vy jste absolvoval už svůj sedmý šampionát, ani teď jste ale na vytoužené zlato nedosáhl...

Nedá se nic dělat. Snad tam někde vzadu je.