Staal s kolenem na operaci nemusí a stihne start nové sezóny NHL

New York

Kanadský hokejista Eric Staal s kolenem, které mu ve čtvrtfinále mistrovství světa zranil švédský obránce Alexander Edler, na operaci nemusí. Podle serveru tsn.ca má útočník Caroliny Hurricanes natažené vazy a čeká ho zhruba měsíční přestávka. Měl by tak stihnout začátek nové sezóny NHL.

Zraněný kanadský útočník Eric Staal po zákroku švédského obránce Alexandera Edlera.

Edler zranil Staala v 16. minutě čtvrtečního zápasu, který Kanada prohrála 2:3 po samostatných nájezdech, kdy kanadského centra zasáhl kolenem. Pro oba hráče v tu chvíli utkání skončilo - Staal kvůli zranění odstoupil a švédský bek dostal trest na pět minut a do konce zápasu.

Disciplinární komise Mezinárodní hokejové federace IIHF poté Edlerovi zastavila činnost do konce šampionátu. Švédský reprezentant přišel o dnešní semifinálovou výhru 3:0 nad Finskem a zmešká i nedělní zápas o zlato.