Rubriky:

MS 2014

Útočník Tomáš Zohorna vypadl kvůli zlomenině z boje o MS, účast Hertla je reálná

2. května 2014 15:29 - Stockholm
(Aktualizováno: 2. května 2014 16:30)

Pardubický hokejový útočník Tomáš Zohorna na světovém šampionátu v běloruském Minsku startovat nebude. Šestadvacetiletý útočník se zranil na Oddset Hockey Games ve Stockholmu v utkání proti Švédsku, když zblokoval střelu soupeře. Rentgen dnes objevil zlomenou zánártní kůstku. Růžičkův výběr pravděpodobně neposílí Jakub Voráček z Philadelphie, naopak šance účast Tomáše Hertla ze San Jose je vyšší.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Je mi to hodně líto. Byl to hráč, který pro mě byl skoro jasný, že jede na mistrovství světa. Je to pro mě dost smutné, hrál v přípravě opravdu skoro nejlíp. Skočil do rány a bohužel to dostal do nártu," řekl novinářům Růžička.

"Představoval jsem si, že sezóna skončí jinak než zraněním. To je ale holt život," prohlásil smutný Zohorna. "Ale jsem samozřejmě rád, že jsem dostal šanci si nějaké zápasy za reprezentaci zahrát. To je pro mě plus. Docela se mi dařilo, byl jsem spokojený s mojí hrou," doplnil centr, který v přípravě v zápasech Euro Hockey Challenge v národním mužstvu debutoval.

Stavitelé týmu dál čekají, zad budou mít k dispozici z NHL další posily - útočníky Jakuba Voráčka z Philadelphie a Tomáše Hertla ze San Jose. U Voráčka vidí kouč Růžička menší naděje na účast v Minsku, u Hertla větší. Stále ale čeká na výstupní prohlídky v klubech.

"Uvidíme dneska večer. U Jakuba Voráčka by se dalo říct, že nejede, ale je zase nějaká malinká šancička. Nejdřív prohlídkou neprošel, pak zase přišla nějaká zpráva, že jo. Jsme ale spolu domluvení, že pokud to půjde, tak chce přijet. Musí to ale řešit podle toho, co mu řeknou doktoři," uvedl Růžička.

U Hertla, který se nedávno vrátil do sestavy San Jose po dlouhodobém zranění kolena, prý šance je. "Záleží to na Tomášovi, teď to řeší. Šance je a myslím, že klub má docela dobrý přístup. Tomáš ale dlouho nehrál a uvidíme, jak to dopadne," dodal Růžička.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..