Rubriky:

MS 2014

Sestavu Růžička složí až v Minsku. Bude hrát Jágr v útoku s Hertlem?

6. května 2014 18:41 - Praha

Alchymii skládání sestavy pro mistrovství světa odložil trenér Vladimír Růžička teprve na tréninky v Minsku, kam reprezentanti odletí ve středu dopoledne. Poslední přípravu na domácím ledě v pražských Letňanech navíc absolvovali bez nemocného obránce Poláka. Otázka složení útoků, včetně toho s Jaromírem Jágrem, se tak odsouvá až do Běloruska.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Máme ještě dva tréninky v Minsku a na ně bych už chtěl mužstvo postavit tak, jak začneme šampionát," říká Růžička, jenž chystá na úvod MS zanést na soupisku 7 obránců a 12 útočníků. „Na úterý jsem sice nějak sestavu napsal, jenže vycházela z původního předpokladu, že marodi Jágr s Červenkou by vůbec nešli na led. Oni nakonec oba chtěli, což je dobrá známka, ale už jsem do složení nezasahoval. K tomu se necítil Polák a šel si radši s lehčí chřipkou lehnout, takže složení útoků i obran zatím není definitivní," prozradil Růžička.

Jak v úterý trénovali:
Brankáři:
Salák, Jakub Kovář, Francouz
Obránci:
Němec, Kindl, Zámorský, Ševc, Kolář, Vitásek, Jordán
Útočné formace:
M. Růžička, Hudler, Rolinek - Hertl, Sobotka, Klepiš - Sekáč, Jan Kovář, Gulaš - Petružálek, Novotný, Kašpar - Vondrka, Zaťovič - Jágr, Červenka.

Fanoušky nejvíc zajímá, kdo a ve kterém útoku doplní největší hvězdu týmu Jaromíra Jágra. Na Švédských hrách nastupovala slavná „68" společně s Tomášem Rolinkem a Jiřím Hudlerem. A není nepravděpodobné, že by takto složený útok mohl nastupovat i v Minsku. Druhou variantou je čistě složený útok z NHL. Centrem by byl Vladimír Sobotka, na křídlech by pak operovali Jágr společně s Tomášem Hertlem.

S týmem už i hráči Lva a z NHL

„Koho postavit k Jágrovi? Tam se naskýtá víc variant. I když nějakou zvolím, jakmile se dostaví pocit, že to správně nefunguje, klidně všechno přeházím," uvažoval nahlas Růžička.

Hala v Letňanech byla během úterního odpoledne doslova v obležení, zástup fanoušků se přišel podívat na kompletní národní tým pro šampionát. Poprvé se totiž přidali čtyři nominovaní hráči pražského Lva a s nimi čerstvý vítěz KHL Jan Kovář z Magnitogorsku, po příletu ze zámoří se hlásilo i kvarteto Kindl, Polák, Sobotka a Hertl. „Platí, že odletí všech 27 hráčů, které máme a minimálně týden budeme v dějišti turnaje i se dvěma útočníky navíc, až pak se rozhodneme, koho pošleme domů," vykládal trenér.

Česko prožije nezvykle ostrý start do šampionátu, neboť ve čtyřech dnech narazí na Slováky, Švédy a Kanaďany. „Možná by bylo lepší potkat na rozehrání někoho papírově slabší, ale takhle se to říct nedá, když jsme v Německu 2010 prohráli i s Norskem," dobře si pamatoval Růžička.

Martin Kézr, Jan Škvor, oc, Sport.cz

V kterém útoku byste chtěli, aby nastupoval Jágr?

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..