Oznámkujte české hokejisty za výkon proti Slovensku

Minsk

Čeští hokejisté porazili ve svém úvodním vystoupení na mistrovství světa v Minsku tým Slovenska 3:2 po prodloužení. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky přitom ještě v závěru prohrávali 1:2, v 58. minutě ale zařídil vyrovnání Jágr a v prodloužení dokonal obrat Klepiš.

Čeští hokejisté se radují ze vstřelení gólu proti Slovensku. Vlevo je autor branky Ondřej Němec.

Národní tým dělilo jen 127 vteřin od toho, aby poprvé v historii samostatné republiky svůj úvodní duel na světovém šampionátu prohrál. Němec sice poslal Česko do vedení, Slováci ale v prostřední dvacetiminutovce skóre zásluhou Miklíka a Viedenského otočili.

Těsný náskok drželi až do 58. minuty. Němec našel před bránou Jágra, který s pomocí tyče dopravil puk do sítě. Slovenské fanoušky v hledišti pak v prodloužení ještě více rozesmutnil Klepiš, který povedenou ranou překonal Laca.

Čeští hokejisté tak přece jen vstoupili do turnaje v Bělorusku výhrou. Jak se vám jejich páteční výkon líbil? Oznámkujte české hráče za jejich výkon jako ve škole (1 - nejlepší, 5 – nejhorší).