Rubriky:

MS 2014

Zasloužili jsme si víc než bod, mrzelo Saláka. Proti Kanadě se do brány postaví Kovář

11. května 2014 23:06 - Minsk
(Aktualizováno: 12. května 2014 08:34)

Ve druhé třetině vedli o dva góly, stejně to nakonec českým hokejistům proti Švédům na MS v Minsku víc než na jeden bod nestačilo. „Je to velká škoda, zasloužili jsme víc,“ mrzelo gólmana Alexandra Saláka, že mužstvo nadějně rozehraný zápas neudrželo. V pondělí si týmová jednička odpočine, proti Kanadě nastoupí od začátku zápasu Jakub Kovář.

 

Vasily Fedosenko, Reuters

„Utkání se lámalo za stavu 3:1. V té době jsme udělali chybu na modré čáře, čímž jsme se poslali do oslabení a Švédové přesilovku efektivně využili," řekl Salák, který pak při oslabení inkasoval ještě jednou a v nájezdech jej ze tří pokusů překonali dva ze tří soupeřových hráčů.

I přes prohru ale viděl gólman, po utkání vyhlášený nejlepším hráčem českého výběru, na výkonu reprezentace pozitiva. „Odehráli jsme dobré utkání. V dnešním hokeji je strašně těžký hrát celý zápas stoprocentně a nedopouštět se žádných chyb. Ty, které jsme vyrobili, Švédové trestali. Byli hodně efektivní."

Sedmadvacetiletému gólmanovi se nelíbila situace předcházející první brance Švédů. Po jejím vstřelení okamžitě vyjel za rozhodčími a žádal po nich, aby ji neuznávali. „Jejich hráč stál v brankovišti a gól neměl platit," stál si za svým Salák, jenže sudí nepřesvědčil.

V pondělním zápase s Kanadou dostane Salák prostor k oddechu, do branky se poprvé na mistrovství světa v Minsku postaví Jakub Kovář.

Jan Škvor (Minsk), Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..