Rubriky:

MS 2014

Židlický český tým na MS neposílí. Růžička povolá sparťana Krejčíka, nebo vítkovického Kováře

11. května 2014 22:54 - Minsk
(Aktualizováno: 11. května 2014 23:16)

Marek Židlický českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa v Minsku neposílí. Sedmatřicetiletý obránce New Jersey Devils nebyl měsíc a půl na ledě a kouči Vladimíru Růžičkovi se stejně jako před startem šampionátu znovu omluvil. Trenér národního týmu hodlá jako osmého obránce do hry (devátého na soupisku) povolat Jakuba Krejčíka ze Sparty, nebo vítkovického Lukáše Kováře.

 

MelEevans, ČTK/AP

Růžička má poté, co zraněný Roman Polák dějiště šampionátu již opustil, k dispozici sedm beků. A už dříve přiznal, že jich chce mít osm. První volbou byl Marek Židlický, o kterého hodně stál.

Židlickému po této sezóně skončila smlouva s New Jersey a novou zatím nepodepsal. Tento fakt ale nehrál rozhodující roli v omluvence zkušeného zadáka. „Mluvil jsem s ním, Židla nebyl měsíc a půl na ledě. Kdyby byl, asi by nám pomohl. Není to jednoduché, nemůže přijet a hned na to skočit. Je to opravdu složité," prohlásil Růžička po zápase se Švédy.

Ten nakonec dodatečně povolá jednoho z dvojice Jakub Krejčík, Lukáš Kovář. „Přes noc to musíme uskutečnit. U Krejčíka je problém, že odjel na dovolenou. Musíme zjistit, jak je daleko a jestli se do Minsku dokáže dostat. Říkal jsem mu už dřív, ať počítá s tím, že se mu možná ozvu, kdyby se něco stalo," dodal Růžička.

škv (Minsk), Sport.cz

Který z obránců by byl pro národní tým větším přínosem?

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..