Rubriky:

MS 2014

Konečně jsem to prokletí zlomil, oddechl si Hertl, k jehož bleskové trefě vedl tajný plán

12. května 2014 11:20 - Minsk

Den před zápasem se Švédy si přál, aby se na mistrovství světa konečně dočkal premiérového zásahu. V součtu s loňským rokem nastoupil hokejový útočník Tomáš Hertl na šampionátech k devíti duelům, jenže střelecky se trápil. Proti výběru Tří korunek ale tuto bilanci zlomil. A jakým způsobem! Vždyť ze zápasu uplynulo pouhých osm vteřin a věčně rozesmátý benjamínek už slavil trefu, která byla druhou nejrychlejší v dějinách MS.

 

Vasily Fedosenko, Reuters

Asi je zbytečné se ptát, jestli jste ve své kariéře někdy vstřelil rychlejší gól, že?

Takhle rychle se mi to povedlo poprvé v životě.

Jak se vlastně celá situace seběhla?

Kindlík (Jakub Kindl) za mnou před začátkem zápasu přišel, že bychom mohli něco zkusit. Tak jsme se domluvili, že když vyhraju buly, což se mi povedlo, pojedu hned dopředu. Ondra Němec mi to pak parádně poslal a jsem rád, že už jsem to své gólové prokletí na mistrovství světa konečně zlomil.

Nepřekvapilo vás, jak velký prostor se před vámi otevřel?

Byla to opravdu dálnice, protože švédský bek se stáhl k Jardovi Jágrovi. Ale hlavní zásluhu na tom má Ondra Němec, byla to parádní přihrávka. Já už se pak jen soustředil, abych to proměnil. Je hezký, že se to takhle povedlo, ale radši bych tři body. Nebo minimálně dva.

Proč se to nakonec nepodařilo?

Za stavu 1:3 jsme dostali dva góly v oslabení. V celém zápase se to tak nějak střídalo - jednou jsme tlačili my je, pak jsme vypustili. V obraně jsme zmatkovali, Švédové nás přehrávali. Je to škoda, aspoň že ten bod máme.

I přes prohru jste ale podali lepší výkon než při výhře se Slováky. Souhlasíte?

Určitě. Líp už jsme se sehráli, byli jsme silnější na puku a vytvářeli si šance. Slováky jsme sice přestříleli, ale neměli jsme vyložené příležitosti. Teď jsme se víc tlačili před bránu. Ještě ale musíme zapracovat na přesilovkách, protože zrovna naše lajna v nich snad za celý turnaj ještě ani nevystřelila. Musí to být mnohem lepší.

Jak se vám líbila spolupráce s Jaromírem Jágrem, se kterým jste poprvé nastupoval v jednom útoku?

Užívám si to. Už jsem nevěřil, že to ještě někdy vyjde, když jsem nemohl jet na olympiádu. Pro mě je to dobré i do budoucna, že můžu hrát s takovou legendou.

Jan Škvor (Minsk), Sport.cz

Jak dopadne česká hokejová reprezentace na mistrovství světa v Bělorusku?

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..