Rubriky:

MS 2014

Už třetí Kovář v reprezentaci. Český tým na MS doplní urostlý obránce Vítkovic

12. května 2014 11:35 - Minsk

Kovář, Kovář a teď další Kovář. Po bratrech Jakubovi a Janovi se na soupisce české hokejové reprezentace pro mistrovství světa v Minsku objeví i vítkovický Lukáš Kovář. Trenéři se jej rozhodli povolat jako náhradu za zraněného Romana Poláka. Urostlý obránce Vítkovic by do dějiště šampionátu měl přicestovat už dnes večer nebo během úterka.

 

Profimedia.cz

Po nedělním zápase se Švédy kouč Růžička přiznal, že po omluvence od Marka Židlického se rozhodne mezi Lukášem Kovářem a sparťanským zadákem Jakubem Krejčíkem, aby měl v dějišti šampionátu osm beků. Nakonec padla volba na prvně jmenovaného.

„Jiné řešení se ani nenabízelo, protože Krejčík je na dovolené na Martiniku a jeho příjezd by se trošku protáhl. Teď dolaďujeme, jak se sem dostane Lukáš, protože má hokejky v Brně, což situaci trošku komplikuje. Ale měl by tu být co nejdřív," prohlásil po dnešním rozbruslení asistent trenéra Ondřej Weissmann.

Dvoumetrový a přes metrák vážící Kovář s reprezentací absolvoval Švédské hry, do původní nominace pro šampionát se ale nevešel. Jeho šance však přichází nyní. „Mám velkou radost, že budu moct Česko reprezentovat i na mistrovství světa. Samozřejmě mi je ale zároveň velmi líto Romana Poláka, který se zranil," uvedl Kovář pro oficiální stránky Vítkovic.

„Lukáš je veliký defenzivní bek, všude dosáhne. Na Švédských hrách předváděl docela dobré výkony, hlavně s Finy hrál slušně. Vyznává tvrdou hru a my taky potřebujeme někoho, kdo soupeře majzne," usmál se Weissmann s tím, že Kováře vedení reprezentace zapíše na soupisku hned po jeho příletu.

S Plekancem i Krejčím jsou předběžně domluvení

Na soupisce tak pak už zbyde poslední volné místo, které zaplní jeden útočník. Trenéři stále čekají na konec série play off NHL mezi Montrealem a Bostonem. Medvědi vedou 3:2 na zápasy, šesté pokračování je na programu v noci na úterý. Pokud by Canadiens prohráli, volný by byl Tomáš Plekanec.

„Pro nás by bylo dobře, kdyby Montreal vypadl," přiznal Weissmann. Kdyby se tak nestalo, uvidíme, jestli bychom čekali až do rozhodujícího sedmého utkání.  Původní myšlenka byla, že moc dlouho čekat nechceme, aby se lajny sžily. Teď je ale situace jiná," doplnil asistent trenéra. V případě vyřazení Bostonu by se zase nabízelo oslovit Davida Krejčího.

„Vláďa Růžička s Tomášem i Davidem mluvil, jsou předběžně domluvení. Ale víte, jak to je... Stát se může cokoliv," řekl Weissmann. Pakliže by varianta s Plekancem nebo Krejčím nevyšla, k dispozici je ještě kvartet útočníků, kteří s reprezentací v Minsku trénují, na soupisce ale zatím nejsou. Jde o Martina Růžičku, Michala Vondrku, Lukáše Kašpara a Milana Gulaše. „Jednoho z nich bychom zapsali, zbylá trojice by jela domů."

Jan Škvor (Minsk), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..