Rubriky:

MS 2014

Vyberte českou hvězdu čtvrtfinálové bitvy s USA

22. května 2014 18:06

Čeští hokejisté si po dvou letech znovu zahrají na mistrovství světa o medaile. Národní tým ve čtvrtfinále porazil Spojené státy americké po dramatické koncovce 4:3 a v sobotu ho čeká souboj o finále s vítězem duelu mezi Kanadou a Finskem. Jednatřiceti úspěšnými zákroky mužstvo znovu podržel brankář Alexander Salák, ale k cennému vítězství v klíčovém duelu přispěli vůlí, obětavostí a bojovností i další. Vyberte v anketě Sport.cz svoji hvězdu českého výběru.

 

Vasily Fedosenko, Reuters

Čeští reprezentanti si díky třem gólům v přesilovkách ve druhé třetině vypracovali náskok, v závěru se ale museli obávat o postup. Američané v početní výhodě umocněné odvoláním brankáře 70 sekund před závěrečnou sirénou snížili na 2:4 a o třináct sekund později na 3:4. Vyrovnat se jim ale v infarktovém závěru přes pokračující tlak nepodařilo.

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky oplatili prohru zámořskému soupeři, který vyřadil výběr Aloise Hadamczika ve čtvrtfinále únorových olympijských her v Soči. Dotáhnou Jágr a spol. svoje snažení až k  některému z cenných kovů? Češi přivezli medaili naposledy z předloňského šampionátu ve Stockholmu a v Helsinkách, kde získali bronz.

Sport.cz

Který český hráč byl podle vás hvězdou ve čtvrtfinále proti USA?

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..