Rubriky:

MS 2017

Holík jako centr vyhověl Voráčkovi. Šikovný kluk, pokaždé stál na správném místě, oceňoval kapitán

28. dubna 2017 06:57 - České Budějovice

Hokejový útočník Petr Holík usiluje o premiérový start na mistrovství světa a zápas proti Finsku na turnaji v Českých Budějovicích se mu povedl parádně. Nastoupil v centru elitní formace s Jakubem Voráčkem a Romanem Červenkou a byl hodně vidět, navíc přihrál na první český gól.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem rád, že jsem mohl pomoct týmu," prohlásil Holík a moc neřešil, že v sestavě zaujal pozici zřejmě připravenou pro Tomáše Plekance, který se k národnímu týmu připojí až v dějišti šampionátu v Paříži. „Takhle nepřemýšlím, jestli někomu držím místo nebo ne. Roman Červenka i Kuba Voráček jsou výborní hráči a každé střídání vedle nich mě může jen posunout," uvedl pětadvacetiletý útočník.

Od Voráčka se dočkal jen chvály. „Petr Holík je hrozně šikovný kluk. Pokaždé, když jsem zvedl hlavu, stál na správném místě. Odehrál to skvěle, podobně jako Červus, který ví, kam se má postavit, i proto měl pět šest šancí dát gól. Myslím, že naší lajně to docela šlo, vytvářeli jsme si tlak, dařilo se nám při napadání," poznamenal útočník Philadelphie, jenž měl na dresu kapitánské céčko.

Voráček připustil, že se při přechodu na širší evropské kluziště cítil dobře. „Samozřejmě, že místa je tam víc a holt nesmím tolik brzdit, a jakmile už zastavím, musím střílet," přiblížil, jak si zvyká. „Ale na to, že jsem prakticky dva týdny nebyl na ledě, to šlo. Trochu jsem se ve druhý třetině zavařil, tak jsem to tam chvíli rozdýchával, ale jinak pohoda. Pohyb byl dobrý a snad to bude ještě lepší," popsal Voráček pocit ze své hry.

„Už během společných tréninků bylo znát, že Voras je výjimečný hráč. Hlavně mně vyhovuje jeho rychlost, s níž dělá všechno na ledě," ocenil i Holík, jenž si vystoupení před domácím publikem ve vyprodané Budvar Aréně užil. „Fanoušci byli hlasití, podporovali nás. Těší mě, že i kvůli nim jsme vyhráli," souhlasil Voráček.

Holík, který v létě poprvé okusí angažmá v cizině, neboť se upsal ruskému Čerepovci, je v přípravě reprezentace na MS od samého začátku. „Už kroutím šestý týden a mistrovství je výzvou pro každého. Ale nejde koukat na to, jestli jsem blízko. Soustředím se na turnaj v Budějovicích a uvidím, jak dopadne v neděli nominační verdikt," naznačil odchovanec Zlína.

V kádru reprezentace je i s teprve očekávanými posilami ze zámoří Tomášem Plekancem a Davidem Pastrňákem nyní 33 hráčů a na soupisku pro MS se jich přitom vejde jen 25. „Musíme nakládat s informací, že nám přímo na šampionát přijedou dva elitní útočníci a je jasné, že někteří hráči z těch, co jsou v Budějovicích, prostě do Paříže nepoletí," upozornil trenér Josef Jandač

„Samozřejmě nám to nějakým způsobem krystalizuje, ale ještě máme před sebou dva zápasy. Všichni se o tu šanci rvou, za což jsme rádi a nechceme dělat žádné závěry, na rovinu nejsme ani o všem přesvědčeni," dodal český kouč.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: MS 2017

Filtr článků - MS 2017


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..