Rubriky:

MS 2017

V nominaci Běloruska na MS opět nechybí bratři Kosticynové

3. května 2017 12:31 - Minsk

Bratři Andrej a Sergej Kosticynové, kteří mají bohaté zkušenosti z NHL, opět nechybí v běloruské nominaci na hokejové mistrovství světa. V uplynulé sezóně Bělorusové v nejlepší lize světa žádného zástupce neměli, protože útočník Michal Grabovskij z New York Islanders vynechal kvůli otřesu mozku celý ročník.

 

Jan Handrejch, Právo

Dvaatřicetiletý Andrej Kosticyn, který hraje KHL za Soči, má na kontě v NHL za Montreal a Nashville 398 zápasů a 222 bodů za 103 branek a 119 asistencí. V play off nasbíral ve 49 duelech 23 bodů (14+9). O dva roky mladší Sergej, nynější hráč Dinama Minsk, za stejné kluby sehrál v základní části 353 zápasů a připsal si 176 bodů (67+109). V play off přidal ve 40 duelech čtyři trefy a 11 asistencí.

Zkušenost z NHL má i bek Dmitrij Korobov rovněž z Dinama Minsk, který v ročníku 2013/14 nastoupil třikrát za Tampu Bay. V současné době působí v zámoří z výběru kanadského kouče Davea Lewise pouze bek Оleg Jevenko hrající na farmě Columbusu v Clevelandu v nižší AHL.

V týmu je 17 hráčů z Kontinentální ligy, z nichž 15 hájí barvy Dinama Minsk, dalších šest je z domácí běloruské ligy a útočník Charles Linglet hraje v Německu za Eisbären Berlín.

Linglet je stejně jako brankář Kevin Lalande rodákem z Kanady, který získal běloruské občanství. Třicetiletý Lalande bude chytat na MS v běloruském dresu už počtvrté, o čtyři roky starší Linglet se představí podruhé.

V přípravě Bělorusové sehráli osm zápasů v Euro Hockey Challenge. Představili se v Daugavpilsu proti Lotyšsku (0:1 a 3:0), ve Žlobinu a Bobrujsku proti Německu (3:1 a 1:2), v Grodnu proti Švédsku (1:4 a 1:5) a v Bordeaux proti Francii (1:3 a 4:1).

Do MS vstoupí v pátek v 16:15 zápasem s Finy, o den později ve stejný čas nastoupí proti ČR. Pak ve skupině B v Paříži odehrají duely s Kanadou, Švýcarskem, Francií, Slovinskem a Norskem.

Nominace Běloruska na MS v Paříži a Kolíně nad Rýnem (5.-21. května):
Brankáři:
Kevin Lalande,
Michail Karnauchov (oba Dinamo Minsk/KHL),
Vitalij Trus (Něman Grodno),
Obránci:
Kristian Chenkel,
Roman Graborenko,
Dmitrij Korobov,
Jevgenij Lisovec,
Ilja Šinkevič (všichni Dinamo Minsk/KHL),
Pavel Vorobej (Dinamo-Molodechno),
Vladimir Denisov (Čeljabinsk/KHL),
Oleg Jevenko (Cleveland/AHL),
Útočníci:
Sergej Drozd,
Danila Karaban,
Jevgenij Kovyršin,
Sergej Kosticyn,
Alexandr Kulakov,
Alexandr Pavlovič,
Andrej Stas,
Arťom Volkov (všichni Dinamo Minsk/KHL),
Arťom Děmkov (Soligorsk),
Alexandr Kogalev (Junosť Minsk),
Michail Stefanovič (Něman Grodno),
Jegor Šarangovič (Bělorusko '20'),
Andrej Kosticyn (Soči/KHL),
Charles Linglet (Eisbären Berlín/Něm.).
ČTK

Časová osa: MS 2017

Filtr článků - MS 2017


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..