Kotalík zařídil vítězství Buffala v Bostonu

NEW YORK

Český hokejový útočník Aleš Kotalík rozhodl o vítězství Buffala v Bostonu 5:4. Nejprve svým gólem srovnal na 4:4 a následně zajistil dva body pro Sabres proměněným samostatným nájezdem. Vítěznou trefu si připsal i Robert Lang ve službách Detroitu, který uspěl v Chicagu 2:1. Na jediné brance Blackhawks se podílel jeho krajan Radim Vrbata.

Buffalo mělo přitom namále, ještě v úvodu poslední třetiny totiž prohrávalo o tři branky. Během sedmi minut ale bylo vyrovnáno, když ofenzivní manévry hostů završil Kotalíkův gól z poloviny 19. minuty. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a diváci se dočkali samostatných nájezdů, v nichž vítězství Buffala zajistila Kotalíkova trefa ve čtvrté sérii. "Po skvělém vstupu do sezóny si ohromně věříme. Ani za nepříznivého stavu jsme se nevzdali," pochvaloval si český útočník po utkání.

Posedmé v sezóně skóroval český forvard New Yorku Rangers Martin Straka. Na ledě San Jose přidal nahrávku Petr Průcha a tým kapitána Jaromíra Jágra se mohl radovat z vítězství 3:1.

Obránce Toronta Tomáš Kaberle se tentokrát netrefil a jeho dvě asistence na triumf na Floridě nestačily. Zato v domácím dresu se střelecky prosadil již ve 2. minutě zápasu Rostislav Olesz a nasměroval tak Pantery k výhře 4:2. "Florida zoufale potřebovala body a podřídila tomu vše. Než jsme si to uvědomili, byla poslední třetina a prohrávali jsme o tři branky," prohlásil Mats Sundin z Toronta.

Češi se zasadili i o domácí debakl Caroliny. Montreal deklasoval obhájce Stanleyova poháru 4:0, skóre završil svou trefou Tomáš Plekanec a nahrávkou přispěl i Radek Bonk.

Do statistik se zapsal dvěmi asistencemi rovněž Martin Ručinský, který tak pomohl St. Luis na domácím ledě porazit Colorado 4:1. Ani branka Jana Bulise na 2:0 a asistence Lukáše Krajíčka u prvního zásahu však nestačila Vancouveru v Minnesotě. Hokejisté Wild otočili nepříznivý vývoj utkání a vyprovodili Canucks pětigólovým přídělem. K tomu přispěl i zadák domácích Martin Škoula, jenž měl prsty ve vítězném zásahu Minnesoty.

Boston - Buffalo 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 3:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 22. Axelsson, 34. Savard, 40. Murray, 44. Mowers - 52. a 58. Afinogenov, 59. a rozhodující sam. nájezd Kotalík, 27. Pominville. Zásahy brankářů: Thomas 33/29 - Miller 34/30. Diváci: 12 547.
Philadelphia - Tampa Bay 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 52. Umberger, 52. Jones - 11. a 28. St. Louis, 39. Taylor, 59. Lecavalier, 60. Perrin. Zásahy brankářů: Niittymäki 27/24 - Holmqvist 32/30. Diváci: 18 633.
Carolina - Montreal 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 31. Komisarek, 33. S. Koivu, 54. Johnson (Bonk), 55. Plekanec. Zásahy brankářů: Ward 27/23 - Huet 31/31. Diváci: 16 486.
New Jersey - NY Islanders 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: 16. Zajac, 39. Parise - 8. Hunter, 17. Šatan, 31. Žitnik, 36. Kozlov, 45. J. Blake. Zásahy brankářů: Brodeur 27/22 - DiPietro 16/14. Diváci: 8 269.
St. Louis - Colorado 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 22. a 58. Guerin (u obou Ručinský), 12. Hinote, 37. Salvador - 38. Klee. Zásahy brankářů: Legace 45/44 - Budaj 29/25. Diváci: 9 467.
Minnesota - Vancouver 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Branky: 20. White, 38. Rolston z trestného střílení, 45. Schultz (Škoula), 56. Dupuis, 60. Radivojevič - 9. Kesler (Krajíček), 9. Bulis. Zásahy brankářů: Fernandez 11/9, Backström 19/19 - Luongo 24/19. Diváci: 18 568.
Chicago - Detroit 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 14. Bourque (Vrbata) - 44. Zetterberg, 47. Lang. Zásahy brankářů: Boucher 29/27 - Osgood 22/21. Diváci: 15 174.
Florida - Toronto 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Branky: 2. Olesz, 11. O. Jokinen, 44. Kwiatkowski, 60. Gratton (Olesz) - 48. McCabe (T. Kaberle), 55. Sundin (Kaberle). Zásahy brankářů: Belfour 25/23 - Aubin 42/39. Diváci: 13 233.
San Jose - New York Rangers 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 58. McLaren - 20. Cullen (Průcha), 25. Straka, 60. Shanahan. Zásahy brankářů: Nabokov 18/16 - Weekes 30/29. Diváci: 17 091.
Severozápadní divize:
1.Minnesota12100238:2320