NHL

Sýkorův gól stačil Edmontonu jen na bod

8. listopadu 2006 07:11 - NEW YORK

Gól českého útočníka Petra Sýkory pomohl hokejistům Edmontonu k bodu v utkání na ledě Montrealu. Sýkora v závěru utkání a srovnal na 2:2, v samostatných nájezdech o výhře Canadiens rozhodl Rus Alexej Kovaljov.

V dresu Montrealu vstřelil první gól v NHL mladíček Guillaume Latendresse, který se do sestavy dostal po zranění Chrise Higginse.

Asistencí pomohl český forvard Milan Michálek k výhře San Jose nad Minnesotou 3:1. Mladý forvard přihrával kapitánovi Patricku Marleauovi ve 56. minutě.

John Madden byl hlavní hvězdou utkání New Jersey proti Carolině. Nejprve minutu před koncem přihrál na vyrovnávací trefu kolegovi z defenzivní formace Jimu Dowdovi a pak proměnil rozhodující nájezd. Ďáblové díky jeho trefě zvítězili 3:2.

Přestřelka v Coloradu

Divokou přestřelku viděli diváci v Coloradu. Domácí Laviny prohrály s Los Angeles 5:6. Králi o výhře rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:0. Dvakrát se trefil drsný útočník Sean Avery, třikrát nahrával Rus Alexander Frolov. Gól a nahrávku zaznamenal domácí kapitán Joe Sakic, kterému chybí jediná asistence k vyrovnání výkonu Stana Mikity (926) v historických tabulkách NHL.

Veterán Tony Amonte byl klíčovým hráčem Calgary při výhře 3:1 nad Dallasem. Amonte vstřelil dva góly, do prázdné branky sedmnáct sekund před koncem zvyšoval Kristian Huselius.

New Jersey - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 28. Zajac, 60. Dowd, rozhodující sam. nájezd Madden - 30. Staal, 56. Brind'Amour. Zásahy brankářů: Brodeur 28/26 - Ward 20/18. Diváci: 10 986.
Montreal - Edmonton 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 27. Rivet, 42. Latendresse, rozhodující sam. nájezd Kovaljov - 14. Winchester, 56. Sýkora. Zásahy brankářů: Aebischer 28/26 - Roloson 36/34. Diváci: 21 273.
Colorado - Los Angeles 5:6 (2:1, 0:4, 3:1)
Branky: 17. Svatoš, 17. Wolski, 42. McLean, 53. Sakic, 58. Arnason - 29. a 54. Avery, 8. Conroy, 23. Višňovský, 30. S. Thornton, 38. Kopitar. Zásahy brankářů: Theodore 22/17, Budaj 9/8 - Cloutier 34/29. Diváci: 17 196.
San Jose - Minnesota 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Grier, 10. J. Thornton, 56. Marleau (M. Michálek) - 14. White. Zásahy brankářů Nabokov 23/22 - Fernandez 30/27. Diváci: 17 233.
Calgary - Dallas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. a 26. Amonte, 60. Huselius - 25. Miettinen. Zásahy brankářů: Kiprusoff 26/25 - Turco 17/15. Diváci: 19 289.

Severozápadní divize:
1. Minnesota 14 10 0 4 42:30 20
2. Vancouver 16 8 1 7 40:38 17
3. Colorado 15 7 2 6 51:49 16
4. Edmonton 14 7 1 6 40:39 15
5. Calgary 14 5 2 7 37:40 12