Jágr zazářil v bitvě českých kapitánů

NEW YORK

Čeští kapitáni Jaromír Jágr a Patrik Eliáš proti sobě stanuli v úterním zápase NHL a spokojenější mohl být Jágr. Ten dotáhl dvěma brankami své New York Rangers k vítězství nad městským sokem z New Jersey 3:2 a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Eliáš přihrál na jednu z branek hostí, za Rangers přihrávali Karel Rachůnek a Michal Rozsíval.

'Ďáblové' přitom v Madison Square Garden vedli po dvou třetinách 2:0. Rangers utkání otočili na začátku poslední části během minuty a půl. Nejprve Jágr v 43. minutě tečí před brankou snížil a za dalších 26 vteřin vyrovnal svým asi nejkurióznějším gólem v NHL. V pravém kruhu netrefil ideálně puk, který vylétl do výšky a doslova doplachtil za záda brankáře Brodeura.

Vítěznou branku zaznamenal za dalších 64 vteřin Brendan Shanahan po dlouhém pasu Michala Rozsívala. "Ten obrat během necelých dvou minut ve třetí třetině nás zlomil. Měli jsme hodně šancí, abychom zápas vyhráli," smutnil útočník hostí Brian Gionta. V hledišti Madison Square Garden utkání sledoval i bývalý český prezident Václav Havel.

Haškova neprůstřelnost trvala 181 minut

Dominik Hašek vychytal Detroitu vítězství ve Vancouveru a prodloužit sérii Rudých křídel na devět vítězství v řadě. Hašek v předchozích dvou zápasech neinkasoval a až do první branky od Vancouveru trvala jeho neprůstřelnost celkem 181 minut a 17 vteřin, což je jeho rekord v NHL. "To jsem opravdu nevěděl. Ale důležité je hlavně vítězství," řekl Hašek.

O vítězství 3:2 rozhodl Johan Franzén, který v 47. minutě v oslabení překonal rychlou střelou zpoza obránce brankáře Luonga. "Zkoušel jsem se trefit mezi betony a doufal jsem, že Luongo střelu nepostřehne. Ale nakonec jsem byl překvapený, že to prošlo," řekl po zápase švédský útočník.

Třetí čisté konto v letošní sezóně vychytal proti St. Louis brankář Calgary Miikka Kiprusoff. "Jsem šťastný, protože náš tým hraje čím dál lépe," tvrdil finský gólman, jenž měl 24 úspěšných zákroků. Na výhře 3:0 se dvěma přihrávkami podíleli Alex Tanguay a Jarome Iginla.

Nejhorší tým Západní konference Phoenix se proti Minnesotě dočkal teprve páté výhry v sezóně. Dvěma góly se blýskli Yanic Perreault a Oleg Saprykin, jehož branka na 4:3 čtyři minuty před koncem  byla nakonec vítězná. Zbyněk Michálek přihrál na třetí gól domácího týmu, za Minnesotu si asistenci připsal Martin Škoula.

New York Rangers - New Jersey 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 43. a 43. Jágr (u první Rachůnek), 44. Shanahan (Rozsíval) - 10. Langenbrunner, 36. Gionta (Eliáš). Zásahy brankářů: Lundqvist 22/2 - Brodeur 24/3.
Phoenix - Minnesota 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: 24. a 48. Perreault (u druhé Z. Michálek), 33. a 56. Saprykin - 2. Demitra, 22. Parrish (Škoula), 47. Walz. Zásahy brankářů: Joseph 29/3 - Fernandez 34/4.
Vancouver - Detroit 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 28. H. Sedin, 42. Bieksa - 25. Filppula, 42. Zetterberg, 47. Franzén. Zásahy brankářů: Dominik Hašek 20/2 - Luongo 33/3.
Calgary - St. Louis 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 4. Langkow, 42. Huselius, 57. Ference. Zásahy brankářů: Kiprusoff 24 - Legace 19/2, Sanford 4/1.
Severozápadní divize:
1.Minnesota17110650:3922