Rubriky:

NHL

Gáborík se po více než měsíci objevil na tréninku Minnesoty

28. listopadu 2006 20:11 - MINNEAPOLIS

Slovenský hokejista Marián Gáborík se poprvé od svého zranění třísla, které si přivodil 20. října, objevil na tréninku svého týmu Minnesota Wild. Ačkoliv na ledě pobyl se spoluhráči pouze úvodních dvacet minut, jak on, tak trenér Jacques Lemaire si vývoj událostí pochvalují. Největší hvězda Wild si během krátké pasáže vyzkoušela bruslení a střelbu.

Nicméně datum Gáboríkova definitivního návratu do zápasového zatížení je stále nejasné, přestože některé odhady hovoří již o první půlce prosince. "Konečně jsem se dočkal. Hrozně jsem se těšil, až naskočím s klukama na led, i když to bylo zatím jen na dvacet minut," řekl Gáborík deníku St. Paul Pioneer Press.

Z ledu odcházela trojka draftu roku 2000 bez náznaku zdravotních komplikací. "Zkoušel jsem to trošku testovat. Udělali jsme nějaké starty a zastavení, také jsem zkoušel pořádně zabrat rovnou ze stoje. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, hlavně ve chvíli, kdy budu dělat víc dynamických cvičení a přidá se k tomu únava. Ale zatím se cítím dobře," uvedl Gáborík.

"Klukům se nedaří podle představ a je hrozně těžké na to pouze koukat, když člověk nemůže pomoci. Moc se těším, až naskočím zpátky na led a pomůžu týmu vítězit. Snad již bez zdravotních komplikací ve zbytku sezony," přál si trenčínský odchovanec, který dosud v NHL odehrál 367 utkání a všechny v dresu Minnesoty. Zaznamenal v nich celkem 281 kanadských bodů za 138 branek a 143 asistencí.

Také trenér Lemaire už se nemůže dočkat, až bude moci Gáboríka zařadit do sestavy. "Když jsem ho teď poprvé viděl, tak mě jen napadlo, že bruslí stejně jako před svým zraněním. Z mého pohledu to vypadalo, že je připraven hrát, ale je jasné, že to chce ještě čas," řekl Lemaire.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..