Erat rozhodl v prodloužení o výhře Nashvillu

Český útočník Martin Erat rozhodl svým šestým gólem v sezoně NHL o vítězství Nashvillu na ledě Philadelphie 3:2 a byl zvolen první hvězdou zápasu. Svou branku vstřelil pět minut před koncem středečního utkání po chybě beka Mika Rathjeho, který se pokoušel vyhodit puk z obranného pásma domácích hokejistů. Kotouč však ukořistil Paul Kariya a nahrál Eratovi, který šanci proměnil.

"Byla to hrubá chyba. Paul mi nahrál mezi kruhy, vystřelil jsem a spadlo to tam," popsal Erat klíčový okamžik utkání novinářům. "Něco takového uděláte, prohrajete a už to nemůžete změnit. Takový je hokej. Uděláte chybu a lidi to naštve," zpytoval svědomí Rathje.

Zraněného Tomáše Vokouna v brance hostí opět úspěšně zastoupil Chris Mason, který kryl 24 střel. "Myslím, že na to mám, ale je těžké dostat příležitost to dokázat. Když už se dostanete do NHL, stojí před vámi spousta dobrých gólmanů. Já chytám za jedním z nejlepších v lize a o to je pro mě těžší dostat se na led," prohlásil po utkání Mason.

Hokejisté Nashvillu si tak připsali třetí výhru za sebou, což se jejich středečním soupeřům v této sezoně ještě nepovedlo. A to se vůbec nelíbilo divákům v hale Wachovia Center, kteří po Eratově zásahu začali nespokojeně bučet. "Samozřejmě to bolí. Ale co zmůžete? Takové věci se během 60 minut stávají. Jsme jako v hluboké jámě," povzdychl si kapitán Flyers Peter Forsberg.

Modano viděl faul

Špatné výkony hokejistů Chicaga stály v pondělí místo trenéra Trenta Yawneyho. Funkci hlavního kouče převzal Denis Savard, jenž čekal na svou šanci v roli asistenta od roku 1997. Ještě po padesáti minutách duelu s Dallasem to na výraznou změnu nevypadalo, v 52. minutě ovšem tečoval Tony Salmelainen střelu Duncana Keithe a bylo vyrovnáno.

Vítězství pro Blackhawks pak zařídil necelé dvě minuty před koncem střetnutí Tuomo Ruutu. Třiadvacetiletý Fin obral o puk Mika Modana a sólovou akci zakončil střelou mezi betony brankáře Dallasu Martyho Turka.

Modano po utkání svou hrubku vysvětloval tím, že byl faulován a byl si jistý, že rozhodčí hru přeruší. "Hokejka na rukou nebo kolem boků se obvykle píská. Kdybych věděl, že se nebude vylučovat, rychle bych se puku zbavil," řekl zklamaný Modano.

Michálek je zpět v sestavě

Do sestavy San Jose se po zranění ruky vrátil český útočník Milan Michálek a byl tak u výhry 2:1 v Minnesotě. Domácí přitom vůbec nezačali špatně a už v třetí minutě vedli po brance Mattiase Weinhandla 1:0. Odpověď Sharks ovšem přišla záhy: nováček Joe Pavelski doklepl za záda gólmana Mannyho Fernandeze střelu Matta Carla.

O čtvrtém úspěchu San Jose za sebou rozhodla kuriózní branka Steva Berniera v druhém dějství. Jednadvacetiletý útočník sice minul nahrávku Christiana Ehrhoffa, kotouč se ovšem odrazil od jeho pravé nohy a doputoval do sítě. "Puk byl ve vzduchu, a to je někdy těžké zasáhnout. Trefil mě ale do holenního chrániče a skončil v brance. Podobné situace vždycky pobaví," popsal svou šťastnou branku Bernie.

Statistika středečních zápasů NHL:
Philadelphia - Nashville 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 5. Knuble, 54. Umberger - 14. Sullivan, 27. Radulov, 55. Erat. Zásahy brankářů: Niittymäki 29/26 - Mason 26/24. Diváci: 18 789.
Chicago - Dallas 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 52. Salmelainen, 59. T. Ruutu - 19. Lehtinen. Zásahy brankářů: Chabibulin 21/20 - Turco 28/26. Diváci: 13 164.
Minnesota - San Jose 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 3. Weinhandl - 7. Pavelski, 28. S. Bernier. Zásahy brankářů: Fernandez 31/29 - Nabokov 16/15. Diváci: 18 568.
1. Edmonton23132868:5927
2. Minnesota241311071:6327