Sýkora se podílel dvěma nahrávkami na výhře Edmontonu

Český hokejový útočník Petr Sýkora se v pondělním utkání NHL podílel dvěma asistencemi na vítězství Edmontonu ve Vancouveru 4:0. Jednou nahrával i jeho krajan Petr Tenkrát, jenž přispěl k těsné výhře Bostonu v Montrealu 6:5. Asistence Josefa Vašíčka naopak nestačila na úspěch Nashvillu, Predators prohráli ve Phoenixu 2:3.

Edmonton se sice musel obejít bez špičkových útočníků Ryana Smythe a Aleše Hemského, přesto nedal Vancouveru šanci. Velkou měrou se na tom podílel i brankář Dwayne Roloson, jenž vychytal svou druhou letošní nulu. Ve druhé třetině jej sice překonal z dorážky Daniel Sedin, ale gól nebyl uznán pro postavení jeho dvojčete Henrika v brankovišti.

Boston pokazil Montrealu výročí

Boston si v Montrealu vypracoval už na začátku druhé třetiny vedení 4:1 a i když se domácím ještě do druhé přestávky podařilo vyrovnat, dvě branky Brada Stuarta v posledním dějství definitivně srazili Canadiens vaz. "Po druhé třetině jsme na sebe byli pěkně naštvaní. Vyříkali jsme si situace, které pomohly Montrealu vrátit se do zápasu, a pokusili jsme se jich v dalším průběhu už vyvarovat," řekl po zápase Stuart.

Bruins tak pokazili svému tradičnímu rivalovi oslavy 97. výročí založení klubu. Ten vznikl 4. prosince 1909, osm let před zrozením NHL a zápas s Bostonem sledovalo v hledišti několik legend z obou mužstev. Za Montreal například Jean Beliveau nebo Guy Lafleur, za hosty přijeli Ray Bourque, Milt Schmidt, nebo Johnny Bucyk.

Nashvillu 600. zápas nevyšel

Hokejisté Nashvillu opět nastoupili bez zraněného českého brankáře Tomáše Vokouna a jeho náhradníka Chrise Masona tentokrát předčil Mikael Tellqvist, který nastoupil za Phoenix poprvé od výměny z Toronta minulý týden. "Prostě jsem se to snažil užít. Byl to můj teprve druhý zápas v sezóně a tušil jsem, že to nebude jednoduché," řekl po utkání švédský gólman.

Predátoři vedli v Arizoně na konci druhé třetiny 2:0 a vypadalo to, že jejich jubilejní 600. utkání v NHL skončí výhrou. Jenže ještě do konce druhé části snížil Saprykin a po 28 vteřinách třetí třetiny vyrovnal v přesilové hře Perreault. Vítěznou branku pak zařídil ve 49. minutě Patrick Fischer. "Dnes jsme hráli skutečně disciplinovaně a pravděpodobně to bylo naše nejhezčí vítězství za dlouhou dobu," tvrdil kouč Phoenixu Wayne Gretzky.

Montreal - Boston 5:6 (1:2, 3:2, 1:2)
Branky: 10. Latendresse, 25. Ryder, 36. Mike Johnson, 40. Perežogin, 53. Souray - 51. a 59. Brad Stuart, 17. Glen Murray (Tenkrát), 19. Sturm, 22. Donovan, 24. W. Primeau. Zásahy brankářů: Aebischer 14/2, Huet 16/4 - Thomas 39/5.
Dallas - San Jose 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky: 8. Modano. Zásahy brankářů: Turco 25 - Nabokov 13/1.
Vancouver - Edmonton 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 9. Horcoff (Sýkora), 21. Tjärnqvist, 22. Lupul (Sýkora), 44. Torres. Zásahy brankářů: Luongo 18/4 - Roloson 36.
Phoenix - Nashville 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 38. Saprykin, 41. Y. Perreault, 49. P. Fischer - 7. Sullivan, 37. Radulov (Vašíček). Zásahy brankářů:  Tellqvist 21/2 - Mason 42/3.