Rubriky:

NHL

Musíme zefektivnit hru venku, říká Chovanec

25. června 2003 10:44 - PRAHA

Desáté místo, které příbramská Marila v sezóně 2002/03 obsadila, jejího trenéra Jozefa Chovance nikterak nepotěšilo, klub měl namířeno mnohem výš. Jako katastrofální pak shledává fakt, že jeho svěřenci nedokázali v průběhu ligy vyhrát jediný zápas na hřištích soupeře. ROZHOVOR

 

archiv

Jak se s odstupem času díváte na minulou sezónu?

V každém případě jako na neúspěšnou. Desátá příčka v tabulce je mnohem méně, než jsme si předsevzali, a především než na co toto mužstvo má.

Určitě jste si zanalyzoval příčiny...

Samozřejmě, protože z analýzy vycházím v přípravě na nový ročník. Musíme zefektivnit hru venku. Vždyť jsme v minulé sezóně na hřištích soupeřů nevyhráli jediné utkání! To je do nebe volající. Přitom máme v týmu kvalitní ofenzívní záložníky a zejména dobré střelce.

Mužstvo musí být odvážnější i na hřištích soupeřů. Máme na čem pracovat a co zlepšovat. Umíme si vytvořit šance, ale neproměníme je a z toho pak pramení i zbytečné remízy v domácích zápasech. Takhle jsme ztratili příliš mnoho bodů. Mohli jsme být bez problémů v horní polovině tabulky a hrát Intertoto cup.

Změnil se nějak výrazně kádr mužstva?

Zatím ne. Posilou by měl být Chorvat Cesarec, hostující ze Sparty, ale i Martinčík z Vítkovic a hodně jsem zvědav na talentovaného dorostence Brodského, dalšího odchovance z kvalitní příbramské líhně.

Vy už nikoho nečekáte, vždyť se hovořilo o více posilách...

Asi myslíte Václavíka a Kučeru ze Slavie. O prvně jmenovaném se stále jedná a druhý už podepsal Plzni, takže k dohodě nedošlo. Přípravy se rozbíhají, takže teprve nyní vznikne prostor na jednání, výměny a hostování. Nevylučuji, že ještě přijdou někteří hráči, ale muselo by jít o zkvalitnění, nikoliv jen doplnění.

Kdo mužstvo opustí?

Tahle otázka úzce souvisí s tou předchozí. Bude záležet na tom, kdo přijde. Někteří hráči asi odejdou, ale teď by bylo předčasné jmenovat.

Přípravu jste začali v Příbrami, kam máte dál namířeno?

Po týdnu doma odjedeme na týden do Nymburka a 11. července se budeme týden připravovat ve švýcarské Crans Montaně. Mezitím a potom budeme doma. Podmínky máme v Příbrami kvalitní, zejména pro fázi nabírání fyzické kondice.

Znáte jména soupeřů pro přípravu?

Už máme o většině jasno a skutečně se jedná o kvalitní týmy. V Nymburce se utkáme s reprezentací Malajsie, Plzní a Bohemkou, poté bude naším soupeřem Most. Na turnaji v Žirovnici by nás měly potkat dva z trojice Sparta, Pardubice a Jihlava.

Ve Švýcarsku se můžeme těšit na Neuchatel Xamax, Auxerre a Panathinaikos Atény. Po návratu už se hraje domácí pohár a začíná liga. Nevylučuji, že program zápasů může doznat nějaké změny. Vždycky totiž nezáleží jen na nás.

Ledacos se šuškalo i o změnách v realizačním týmu...

Konkrétně asistent Kopač měl jít na Letnou, ale nabídku odmítl, takže ani realizační tým se nemění. V Příbrami máme dobře fungující partu kolem mužstva i kvalitní zázemí a podporu fanoušků. Na nás je, abychom to přetavili v dobré umístění v tabulce, což je v silách mužstva, které mám k dispozici.

Karel Felt

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..