Rubriky:

NHL

Havlát: Takový návrat jsem nečekal, ty body jsou navíc

12. prosince 2006 08:23

Martin Havlát po sedmitýdenní pauze zaviněné zraněním kotníku vlétl do NHL jako blesk: ve dvou víkendových zápasech vstřelil tři góly a na dva přihrál. "Byl to dobrý test, na fyzičku i na kotník," líčil útočník Chicaga po ostrém testu.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Za dvě utkání po návratu jste získal pět bodů, takže to vypadá, jakoby na vás devatenáctizápasová pauza ani nebyla znát.
Ale je. Hlavně po nedělním utkání jsem toho měl plné zuby. Původně jsem měl nastoupit až teď s Edmontonem, ale když se zranil Radim Vrbata, narychlo jsem musel jet do Minnesoty. Alespoň to byl dobrý test, na fyzičku i na kotník.

Co snášelo zápasovou zátěž hůře?
Zápasová fyzička je o dost jiná, než když trénuješ na ledě sám. A kotník? Vydržel, akorát když jsem se na ledě otáčel, párkrát jsem ho ucítil, ale dalo se to vydržet.

Neměl jste obavy, jestli dokážete navázat na excelentní vstup do sezóny?
Rozhodně jsem takový návrat neočekával, všechny ty body jsou navíc.

Jak jste snášel téměř sedmitýdenní pauzu? Dalo se to srovnat s přestávkou po loňské operaci ramene?
To jsem nemohl hrát čtyři měsíce, teď to byl jenom měsíc a půl. Ale také to bylo ubíjející, i když mě všichni připravovali na to, že ta pauza může trvat také déle, než se původně předpokládalo. A ukázalo se, že měli pravdu.

To čekání pro vás asi bylo o to složitější, že se týmu zrovna dvakrát nedařilo.
Těsně po sobě jsem se zranil já, Chabibulin a Handzuš, takže přišla série špatných výsledků. Ale pak se tým zvedl, pět zápasů neprohrál a teď po mém návratu jsme zase dvakrát bodovali, což je v naší situace obzvlášť důležité.

Obrat se datuje od doby, kdy mužstvo převzal asistent Savard. Co s týmem provedl?
Yawney (předchozí kouč - pozn. red.) to měl těžké kvůli těm zraněním. Spousta hráčů musela v týmu hledat svoji roli. Pak se změnil kouč a už to tak bývá, že po výměně je mužstvo nabuzené, všichni se chtějí ukázat, aby se usadili v sestavě. Zabodovali jsme v důležitých zápasech a trochu změnili styl. Trochu víc forčekujeme a hrajeme ofenzívněji.

Netlačili na vás, abyste se na led vrátil co nejdřív, když se týmu nedařilo?
Jasně, že doufali, že budu co nejdřív zpět, ale nikdo na mě netlačil. Všichni hlavně chtěli, abych odehrál co nejvíc zápasů a neobnovil si zranění hned po návratu.

Tým teď posílil Slovák Bondra. Co si od něj slibujete? Od začátku sezóny nehrál.
Věřím, že bude pořád v dobré kondici. Potřebujeme, aby nám pomohl hlavně v přesilovkách, které se nám zatím moc nedařily.

Stihl jste se během zdravotní pauzy dostat na basketbal, kam jste se chystal?
Nedostal jsem se tam, ale ještě před Vánoci mám lístky na dva zápasy. Hrají tu Lakers a Miami, takže se moc těším na Kobeho Bryanta a Shaquilla O´Neala.

České restaurace v Chicagu už jste obhlédl?
Nebyl na to čas. Ty české jsou dost daleko od stadiónu a já trénoval dvakrát denně, takže jsem stihnul chodit na jídlo jen tady poblíž.

V sestavě jste se minul s Radimem Vrbatou, který se teď zranil. Jak to s ním vypadá?
Má teď problém s lícní kostí...

S lícní kostí? Podle klubových stránek má zraněné zápěstí...
Právě, že toho teď má víc. Zápěstí má naražené a lícní kost nalomenou, takže bude muset hrát s celoobličejovou mřížkou. Ještě ho čeká vyšetření, ale snad už by mohl hrát v St. Louis.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..