Rachůnek zastoupil Jágra, Dallasu vstřelil dva góly

Český hokejový obránce New Yorku Rangers Karel Rachůnek vstřelil ve čtvrtečním zápase NHL dvě branky a významně tak přispěl k vítězství Jezdců v Dallasu 5:2. Do statistik se zapsal jednou asistencí i jeho kolega z obrany Michal Rozsíval. Celek z New Yorku tak prodloužil vítěznou sérii na pět utkání, přestože jeho kapitán Jaromír Jágr vyšel tentokrát bodově naprázdno.

Karel Rachůnek z New Yorku Rangers (vlevo) prostřeluje brankáře Dallasu Mika Smithe.

Rangers zvítězili i přesto, že soupeři nabídli dohromady dvanáct přesilovek. Vítěznou pojistkou byl tentokrát brankář Henrik Lundqvist, který pochytal pochytal 43 střel a odehrál jeden z nejlepších zápasů kariéry. Pro švédského brankáře byl duel obzvlášť pikantní, protože v kádru Stars momentálně zaskakuje za zraněného Mika Modana jeho bratr Joel.

Útočník Patrik Eliáš pokračoval v dobrých výkonech i proti Bostonu, dokázal bodovat v osmém utkání za sebou, ale jeho branka a nahrávka na úspěch New Jersey nestačily. Devils nedokázali navázat na sobotní výkon a podlehli v Bostonu 3:5. Čtvrtou trefou v sezoně se na tom podílel i český forvard Bruins Petr Tenkrát.

Domácí začali zostra a po úvodních dvou minutách vedli již 2:0. Devils se ale ještě v první části podařilo vyrovnat a zásluhu na tom měl český kapitán. Eliáš nejprve snížil a v poslední minutě asistoval u trefy Jamieho Langenbrunnera.

Na branku Tenkráta ve druhé části ještě stačil odpovědět Michael Rupp, ale ve třetí třetině už zůstala trefa Brada Stuarta bez odezvy. Svým druhým gólem zápasu naopak pečetil výsledek Patrice Bergeron. "Nehráli jsme s takovým nasazením jako v sobotu. Špatně jsme bruslili. Byli jsme prostě horší," popsal příčiny porážky kouč Devils Claude Julien.

Erat dvakrát asistoval

Brankář Dominik Hašek se postavil do branky Detroitu na ledě Chicaga, připsal si devětadvacet úspěšných zákroků a pomohl Red Wings k těsné výhře 3:2. V jedné brance detroitského týmu měl prsty i Robert Lang.

Gól Davida Výborného pomohl Columbusu ve Phoenixu pouze k bodu. Český útočník vyrovnal v závěru druhé třetiny na 4:4, po prodloužení byl ale jedním z neúspěšných střelců v penaltovém rozstřelu a z vítězství 5:4 se tak mohli radovat domácí Coyotes. Pro Blue Jackets to znamená konec jejich vítězné šňůry pěti zápasů.

Pro debakl 0:6 si zajeli hokejisté Ottawy do Nashvillu. Polovinu gólů nasázel kanadskému celku v rozmezí necelých šesti minut Steve Sullivan, další dva přidal po asistencích Martina Erata Scott Hartnell a jeden Alexander Radulov. Na cizím ledě se nezadařilo ani Calgary Flames, kteří venku neuspěli déle než měsíc. Naposledy zvítězili právě ve Vancouveru, kde se představili ve čtvrtek, ale tento triumf nezopakovali a podlehli Canucks 1:3. Kvůli zranění třísla navíc zápas nedohrál český zadák Roman Hamrlík.

Huet vychytal Tampu

Hokejisté Buffala přesně před týdnem prohráli na Floridě a ve čtvrtek nastoupili k odvetě před vlastním publikem. Ta se jim díky zásahu Maxima Afinogenova v dvojnásobné přesilovce nakonec vydařila a porazili Panthers těsně 2:1.

Téměř nepřekonatelnou překážkou se stal pro hokejisty Tampy Bay brankář Montrealu Cristobal Huet. Lightning přestříleli své soupeře v poměru 43:20, přesto na ledě Canadiens utrpěli porážku 2:4. Kapitán domácích Saku Koivu si navíc osladil svůj 600. zápas v NHL dvěma góly.

Souboj o čelo Severozápadní divize se odehrál v Edmontonu, kam zavítali hokejisté Minnesoty. Oba týmy měly před čtvrtečním střetnutím shodný počet bodů a dělily se o první pozici. Po vítězství 3:1 se do čela vyhoupli Oilers.

Los Angeles Kings v úterý doma nestačili na San Jose Sharks, ale chuť si spravili v odvetě. Na stadiónu svých divizních rivalů totiž triumfovali 4:2. K úspěchu jim pomohl skvělým výkonem i mladý brankář Barry Brust, který zastavil čtyřiatřicet střel Žraloků.

Boston - New Jersey 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Branky: 2. a 59. Bergeron, 1. Boyes, 34. Tenkrát, 43. B. Stuart - 14. Eliáš, 20. Langenbrunner (Eliáš), 35. Rupp. Zásahy brankářů: Thomas 29/26 - Clemmensen 44/40. Diváci: 11 121.
Buffalo - Florida 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 25. Vanek, 42. Afinogenov - 28. Stümpel (Olesz). Zásahy brankářů: Miller 33/32 - Belfour 16/14. Diváci: 18 690.
Montreal - Tampa Bay 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 54. a 60. S. Koivu, 9. Streit (Plekanec), 47. Lapierre - 14. Richards (Prospal, Kuba), 39. St. Louis. Zásahy brankářů: Huet 43/41 - Denis 19/16. Diváci: 21 273.
Nashville - Ottawa 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
Branky: 26., 30. a 32. Sullivan, 9. a 15. Hartnell (u obou Erat), 19. Radulov. Zásahy brankářů: Mason 22/22 - Emery 14/8, Gerber 19/19. Diváci: 12 718.
Dallas - New York Rangers 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 17. Zubov, 43. P. Boucher - 18. a 56. Rachůnek, 21. a 42. Cullen (u první Rozsíval), 59. Ťjutin. Zásahy brankářů: Smith 19/15 - Lundqvist 45/43. Diváci: 17 788.
Edmonton - Minnesota 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 44. Greene, 56. Stoll, 56. Horcoff - 4. T. White. Zásahy brankářů: Roloson 25/24 - Fernandez 25/22. Diváci: 16 839.
Chicago - Detroit 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 31. Hamilton, 54. T. Ruutu - 4. Zetterberg, 33. Cleary (Lang), 52. Mikael Samuelsson. Zásahy brankářů: Chabibulin 26/23 - Hašek 31/29. Diváci: 15 130.
Phoenix - Columbus 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 3:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Morris, 22. O. Nolan (Z. Michálek), 29. Comrie (Z. Michálek), 34. Jovanovski, rozhodující sam. nájezd Comrie - 2. A. Carter, 26. Nash, 38. Fjodorov, 39. Výborný. Zásahy brankářů: Tellqvist 25/21 - Norrena 29/25. Diváci: 11 301.
San Jose - Los Angeles 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 50. Ehrhoff, 57. Grier - 6. a 7. Kopitar, 23. Cammalleri, 42. Armstrong. Zásahy brankářů: Toskala 31/27 - Brust 36/34. Diváci: 17 496.
Vancouver - Calgary 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 23. Öhlund, 38. H. Sedin, 49. B. Morrison - 22. Lombardi. Zásahy brankářů: Luongo 22/21 - Kiprusoff 27/24. Diváci: 18 630.
1.Edmonton311721286:7936
2.Minnesota311621388:8634