NHL

Ďábel Eliáš dvěma góly zastínil hvězdu Rangers Jágra

18. prosince 2006 06:11 - NEW YORK

Český hokejista Patrik Eliáš dvěma góly přispěl k nedělní výhře New Jersey Devils 6:1 na ledě New Yorku Rangers 6:1. Domácím Jezdcům nepomohla ani branka Petra Průchy po asistencích Jaromíra Jágra a Michala Rozsívala. Rangers ve dvou posledních zápasech inkasovali patnáct gólů.

K demolici divizního rivala přispěl i Rus Sergej Brylin, který se stejně jako Eliáš trefil dvakrát. Druhý gól Patrika Eliáše ovšem musel potvrdit až videorozhodčí, když střela českého forvarda se odrazila rychle z branky ve a několik minut hra pokračovala. Devils jsou nyní za vedoucími Rangers o dva body. Zápas nedohrál obránce Jezdců Marek Malík, který si natáhl tříslo.

Úspěšný návrat do sestavy zaznamenal obránce Chicaga Adrian Aucoin. Po jedenáctizápasovém zranění třísel Aucoin vstřelil gól v početní výhodě a pomohl tak Jestřábům porazit 2:1 Colorado. Těsné vedení v závěrečné třetině několika skvělými zákroky pohlídal gólman Nikolaj Chabibulin. Martin Havlát, který nahrál na trefu Tuoma Ruutua, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Nashvile vyhrál 2:1 po prodloužení v St. Louis, které doplatilo na častá vyloučení. Vítězný gól vstřelil v přesilovce 4 na 3 necelé dvě minuty před vypršením nastavení Kimmo Timonen. Bluesmanům se nedaří, prohráli jedenácté utkání v řadě.

St. Louis - Nashville 1:2 v prodloužení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 15. Stempniak - 56. Hamhuis, 64. K. Timonen. Zásahy brankářů: Legace 33/31 - Mason 23/22. Diváci: 9 318.
Chicago - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 15. T. Ruutu (Havlát), 33. A. Aucoin - 27. McLean. Zásahy brankářů: Chabibulin 29/28 - Theodore 25/23. Diváci: 11 111.
New York Rangers - New Jersey 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)
Branky: 28. Průcha (Jágr, Rozsíval) - 20. a 55. Eliáš, 31. a 42. Brylin, 27. Langenbrunner, 59. Parise. Zásahy brankářů: Weekes 28/22 - Brodeur 36/35. Diváci: 18 200.

4. Colorado 33 16 2 15 104:91 34
5. Minnesota 32 16 2 14 89:88 34