Hašek odčinil porážku s Columbusem čistým kontem v odvetě

DETROIT

Nejlepším možným způsobem odčinil Dominik Hašek v zámořské NHL pondělní nepovedený výkon v utkání s Columbusem, v němž během úvodní třetiny inkasoval tři góly a byl vystřídán. Ve středeční odvetě pochytal brankář Detroitu všech 27 střel Blue Jackets, připsal si 73. čisté konto v kariéře a dovedl hokejisty Red Wings k vítězství 5:0.

"Víme, že máme lepší tým. A pokud chceme patřit mezi nejlepší mužstva v lize, nemůžeme prohrát dvakrát za sebou se soupeřem, jako je Columbus," uvedl po utkání Hašek, jenž se díky pátému shutoutu v sezóně vyhoupl na desáté místo historických tabulek.

Detroit vykročil za vítězstvím už v první třetině, v níž se během úvodních deseti minut dvakrát trefil Dan Cleary. Útočník, který v pondělí oslavil 28. narozeniny, tak potvrdil formu z posledních zápasů: v uplynulých deseti utkáních zaznamenal šest branek a sedm asistencí. "Snažím se jen využít neuvěřitelnou příležitost, když jsem dostal možnost hrát s Robertem Langem a Jasonem Williamsem," uvedl Cleary.

Hokejisté Columbusu překonali Haška v polovině druhé třetiny, rozhodčí ale branku neuznali, protože Alexandr Svitov puk do sítě kopl bruslí. "Po prvních dvou gólech si soupeř začal věřit. Šli za vítězstvím a my jenom přihlíželi," poznamenal obránce Columbusu Adam Foote.

Povedený výkon předvedl ve středu také brankář Chris Mason, náhradník zraněného Tomáše Vokouna v Nashvillu. V duelu s Chicagem inkasoval pouze jedinkrát, v první třetině po střele Martina Havláta, a vychytal Predátorům páté vítězství za sebou. Dohromady vyhrál Mason při Vokounově absenci devět z třinácti utkání.

Anaheim si upevnil vedení

Dvanáctá Havlátova branka v sezóně přitom dlouho znamenala vedení Blackhawks 1:0. V třetím dějství ale Paul Kariya dvěma trefami skóre otočil. "Měli jsme spoustu šancí dát druhý gól, ale jejich brankář předvedl několik skvělých zákroků. Nehráli jsme špatně, jen jsme některé věci nedotáhli do konce," litoval kouč Chicaga Denis Savard.

Vítězstvím 4:1 nad Dallasem navázali hokejisté Anaheimu na letošní skvělé výsledky a upevnili si vedení v tabulce Západní konference. V pořadí 27. výhru v sezoně zařídili dvěma góly Corey Perry a brankář Jean-Sebastien Giguere, jenž díky 26 zákrokům vychytal jedenácté vítězství z posledních dvanácti zápasů, v nichž nastoupil.

Detroit - Columbus 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 6. a 11. Cleary (na první Lang), 27. Maltby, 32. Lidström, 45. Jason Williams. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 25:27. Diváci: 20 066.
Chicago - Nashville 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 15. Havlát - 47. a 53. P. Kariya (na druhou Erat). Střely na branku: 29:19. Diváci: 10 201.
Anaheim - Dallas 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 12. a 21. Perry, 4. Pronger, 37. S. Niedermayer - 15. Barnes (Modrý). Střely na branku: 27:27. Diváci: 17 174.