Dallas - San Jose 3:2Hanzal se po 10 měsících vrátil do hry, jeho Dallas porazil San Jose

Pětice českých hokejistů zasáhla do utkání v Dallasu, kam zavítalo San Jose. Za domácí nastoupili Roman Polák, Radek Faksa a po téměř deseti měsících se objevil v sestavě také Martin Hanzal, který od února chyběl kvůli zranění zad. V dresu hostů nechyběli Tomáš Hertl a Radim Šimek. Hvězdy vyhrály 3:2 i díky příspěvkům Poláka s Faksou, kteří si připsali po jedné asistenci.

Hokejisté Dallasu slaví výhru nad San Jose.

Důležitou roli sehrál také gólman Ben Bishop, který předvedl 41 zákroků a pomohl tak Dallasu ke čtvrté výhře v řadě.

Hanzal se už v první třetině vyznamenal pořádně tvrdým hitem proti Joonasi Donskoiovi. V závěrečné dvacetiminutovce pak přihrával před bránou nehlídanému Jasonu Dickinsonovi, jenže jeho zakončení zmařil gólman Martin Jones. A tak se robustní forvard prvního bodu v sezoně ještě nedočkal.

Jediný gól rozhodl o výhře St. Louis nad Winnipegem. Jeho autorem byl Colton Parayko, který se prosadil ranou od modré čáry během přesilové hry pět minut před koncem druhé třetiny. K hlavním hrdinům tak patřili spíše brankáři obou mužstev. Jake Allen i Connor Hellebuyck shodně pochytali 26 střel.

Edmonton zdolal Minnesotu vysoko 7:2. Gólem a třemi asistencemi na sebe upozornil Connor McDavid, jeho spoluhráč Leon Draisaitl vstřelil dvě branky a na další asistoval.

Petr Mrázek pochytal 18 z 19 střeleckých pokusů a pomohl tak Carolině k výhře nad Anaheimem 4:1.

Výsledky NHL
Dallas - San Jose 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 35. Janmark (Polák), 45. Heiskanen (Faksa), 47. B. Ritchie - 10. E. Kane, 47. Couture. Střely na branku: 30:43. Diváci: 18.342. Hvězdy zápasu: 1. B. Bishop, 2. Heiskanen (oba Dallas), 3. E. Karlsson (San Jose).
Anaheim - Carolina 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 12. Silfverberg - 22. C. Bishop, 42. Pesce, 44. J. Williams, 59. Sebastian Aho. Střely na branku: 19:36. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval jednou z 19 střel a měl úspěšnost zákroků 94,7 procent. Diváci: 15.573. Hvězdy zápasu: 1. C. Bishop (Carolina), 2. Silfverberg (Anaheim), 3. Pesce (Carolina).
Edmonton - Minnesota 7:2 (3:1, 0:0, 4:1)
Branky: 5. a 51. Draisaitl, 8. Nugent-Hopkins, 9. McDavid, 42. Kassian, 54. Chiasson, 58. Nurse - 11. M. Foligno, 48. Niederreiter. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl, 3. C. Talbot (všichni Edmonton).
Winnipeg - St. Louis 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky: 35. Parayko. Střely na branku: 26:27. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Allen (St. Louis), 2. Hellebuyck (Winnipeg), 3. A. Steen (St. Louis).