Winnipeg - Philadelphia 7:1České manévry v NHL. Zářil Kaše, slaví i hvězdy Bostonu, jen gólman Neuvirth trpěl

New York/Praha

Čeští útočníci David Pastrňák a David Krejčí se asistencemi podepsali pod výhru Bostonu na ledě Ottawy 2:1 v prodloužení. Branku a dvě přihrávky si pak dokonce zaknihoval útočník Anaheimu Ondřej Kaše, jehož Ducks vyhráli po nájezdech nad New Jersey 6:5 a český hokejista byl vyhlášen první hvězdou utkání. Skóroval i útočník Philadelphie Jakub Voráček, ale jeho tým dostal nařezáno 7:1 ve Winnipegu. Utkání nedochytal Michal Neuvirth. Branku vstřelil i Martin Hanzal, jehož Dallas však prohrál na ledě Vegas 2:4.

Hokejisté týmu Boston Bruins slaví vítězný gól v prodloužení utkání NHL s Ottawou. Na snímku střelec vítězné branky Torey Krug (47) s útočníky Bradem Marchandem (63) a Davidem Krejčím (46).

Hokejisté St. Louis před vlastními fanoušky dostali lekci od Vancouveru, když prohráli 1:6. Hosté vedli už po první třetině 3:0 a duel měli jasně pod kontrolou. Hattrickem se blýskl jednadvacetiletý útočník Brock Boeser, ještě o rok mladší švédský centr Elias Pettersson skóroval jednou, ale připsal si i čtyři asistence.

Český útočník Jakub Voráček vstřelil jediný gól své Philadelphie na ledě Winnipegu, Tým Flyers si ale odvezl debakl 1:7. Voráček skóroval v závěru první třetiny, kdy snižoval na 1:2, ale pak už pálili přesně jen hráči Jets. Vidět byl i český tvrďák Radko Gudas. Odpykal si jeden dvouminutový trest za hrubost, další náznaky potyček, jako například v závěru druhé třetiny, už sudí netrestal.

Zápas v brance poražených nedochytal Michal Neuvirth. Z klece se poroučel v polovině osmé minuty druhé třetiny poté, co inkasoval třetí branku. Neuvirth chytil sedm z deseti střel. Náhradní gólman pak ale dostal další čtyři góly.

Ottawa prohrála doma s Bostonem 1:2 po prodloužení a asistencemi se pod úspěch Bruins podepsali čeští útočníci David Pastrňák a jeho jmenovec Krejčí. Pastrňák se podílel přihrávkou na gólové akci při přesilovce v osmé minutě druhé třetiny, kdy skóroval Marchand. V prodloužení pak rozhodl zápas Torey Krug a áčko si u jeho trefy po krásné přihrávce před odkrytou klec připsal Krejčí.

Chicago podlehlo Montrealu 2:3, když vítězný gól Canadiens zaznamenal necelé dvě minuty před koncem slovenský útočník Tomáš Tatar. Dokonale tak odčinil tři dvouminutová vyloučení, která během utkání vyfasoval. Hosté vedli už o dvě branky, ale o náskok přišli, nakonec však stejně brali vítězství. Český hokejista David Kämpf se v utkání neprosadil, když se dostal k jedné střele na branku.

V duelu Anaheimu s New Jersey byl hodně vidět český útočník Ondřej Kaše, jenž se blýskl gólem a dvěmi asistencemi. První gólovou přihrávku zaznamenal u trefy Montoura na 3:3 ještě v první třetině duelu. Druhé áčko nabral do statistik u gólu Aberga, který ve třetí třetině znamenal pro změnu vyrovnání na 4:4. V 54. minutě se pak prosadil Kaše sám a tým Ducks v tu chvíli vedl 5:4. Hosté ale ještě stihli srovnat. Pavel Zacha v dresu New Jersey se neprosadil. Zápas rozhodly až samostatné nájezdy, kde uspěl Anaheim.

Po více než deseti měsících vstřelil v NHL gól útočník Dallasu Martin Hanzal. Jedenatřicetiletý centr, který podstoupil v březnu operaci zad a který po dlouhé rekonvalescenci naskočil do hry až před dvěma dny, otevřel tečí ve Vegas skóre. Domácí ale zápas otočili a vyhráli 4:2.

V brance Calgary podal skvělý výkon David Rittich, který pochytal 29 z 30 střel, ale neodvrátil prohru Calgary 0:1 v Edmontonu. Překonal jej totiž hvězdný McDavid. I tak byl český gólman vyhlášen třetí hvězdou utkání, které Plameny prohrály 0:1.

Mc David i další Olejáři pak měli řadu šancí zvýraznit vedení Edmontonu, ale Rittich jejich šance ničil. Tým Calgary pak dokonce ve druhé třetině vstřelil gól, rozhodčí jej však neuznal a fanoušci Edmontonu i díky tomu mohli slavit těsné vítězství.

Výsledky zápasů NHL
St. Louis – Vancouver 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Branky: 49. Kyrou - 3., 15. a 49. Boeser, 13. Pettersson, 32. Horvat, 34. Goldobin. Střely na branku: 22:21. Diváci: 16 841. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Pettersson, 3. Markström (všichni Vancouver).
Winnipeg – Philadelphia 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
Branky: 12. Connor, 15. Morrissey, 28. B. Tanev, 35. Byfuglien, 36. Wheeler, 42. Little, 49. T. Myers - 18. Voráček. Střely na branku: 35:37. Gólman Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 27:31 minuty, inkasoval tři branky z 10 střel a úspěšnost zásahů měl 70 procent. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Morrissey, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).
Ottawa – Boston 1:2 PP (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)
Branky: 13. Mark Stone - 28. Marchand (Pastrňák), 64. Krug (Krejčí). Střely na branku: 28:24. Diváci: 13 148. Hvězdy zápasu: 1. McKenna (Ottawa), 2. Krug, 3. T. Rask (oba Boston).
Chicago – Montreal 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 20. a 33. P. Kane - 7. Domi, 8. S. Weber, 59. Tatar. Střely na branku: 39:28. Diváci: 21 057. Hvězdy zápasu: 1. Tatar (Montreal), 2. P. Kane (Chicago), 3. S. Weber (Montreal).
Anaheim – New Jersey 6:5 SN (3:3, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)
Branky: 3. Silfverberg, 3. Sherwood, 14. Montour (Kaše), 49. Aberg (Kaše), 54. Kaše, rozhodující sam. nájezd Sprong - 2. a 11. Palmieri, 14. Severson, 29. Seney, 60. Marcus Johansson. Střely na branku: 38:35. Diváci: 16 470. Hvězdy zápasu: 1. Kaše, 2. Montour (oba Anaheim), 3. Palmieri (New Jersey).
Edmonton - Calgary 1:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branka: 13. McDavid. Střely na branku: 30:24. Gólman David Rittich odchytal celé utkání, inkasoval jednu branku z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,67 procenta. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Rittich (Calgary).
Vegas - Dallas 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 17. Carpenter, 32. W. Karlsson, 39. Tuch, 60. R. Smith - 7. Hanzal, 49. Lindell. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18 240. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. Carpenter, 3. Schmidt (všichni Vegas).