Kolenem do hlavy poslal soupeře do šatny. Gudas v tom však nyní byl nevinně

Napravil se. Jeho jméno už není v hokejové NHL skloňováno se zákroky, které občas byly na hraně pravidel a někdy až za ní. Ve středečním utkání na ledě Calgary ale hokejový obránce Philadelphie Radko Gudas poslal nejproduktivnějšího hráče Flames Johnnyho Gaudreaua na několik minut do šatny. Tentokrát v tom byl ale český tvrďák nevinně.

Otřesený útočník Calgary Johnny Gaudreau míří do šatny po nešťastné srážce s obráncem Philadelphie Radko Gudasem.

O úmyslu nemohla být žádná řeč, dokonce i příznivci Calgary se shodovali, že šlo o nešťastnou souhru náhod.

Gaudreau ve 14. minutě duelu nahrával v útočném pásu od levého mantinelu, když ztratil stabilitu a poroučel se k ledu. To však rozjetý Gudas nemohl čekat a pátého nejproduktivnějšího hráče sezony NHL zasáhl kolenem do hlavy.

Otřesený Gaudreau zůstal několik vteřin ležet na ledě a pak za pomoci kustoda opustil kluziště a zamířil do šatny. V ní zůstal až do konce první třetiny, od té druhé už byl ale opět plně připravený hrát.

A i díky jeho dvěma asistencím dokázalo Calgary smazat vedení Flyers 4:2 i 5:3, v první minutě prodloužení pak navíc Gaudreau gólem rozhodl o výhře 6:5 svého týmu.