Lang přihrál na tři góly při kanonádě Detroitu

NEW YORK

Český útočník Robert Lang byl vyhlášen první hvězdou čtvrtečního zápasu zámořské NHL mezi Columbusem a Detroitem. Při jedenáctigólové přestřelce přihrál na tři branky a přispěl k vítězství Red Wings 7:4. Třetí hvězdou utkání se stal útočník Blue Jackets David Výborný, jenž si připsal gól a asistenci.

Detroit měl přitom na ledě Columbusu namále a ještě čtvrt hodiny před koncem prohrával o gól. Pak ale přišel velký obrat a Red Wings rozhodli zápas pěti góly za sebou. "Věci se z našeho pohledu nevyvíjely vůbec dobře. Mohli jsme to zabalit a smířit se s porážkou. Podařilo se nám ale vyrovnat a vzápětí převzít kontrolu nad zápasem," pochvaloval si po utkání kouč Detroitu Mike Babcock.

Pěti góly za sebou otočili zápas také hráči Los Angeles, kteří se ve čtvrtek představili na ledě Edmontonu. Domácí přitom ještě před polovinou zápasu vedli, zbytek utkání ale nezvládli. "Bylo to neuvěřitelné. Sledovat naše snažení bolelo, především v obranné třetině jsme byli tragičtí," prohlásil rozmrzele trenér Oilers Craig MacTavish. V dresu domácích si jednu asistenci připsal Aleš Hemský.

Philadelphie po deseti porážkách vyhrála

Aleš Kotalík pečetil proměněným trestným střílením v poslední minutě třetí třetiny výhru Buffala nad Carolinou 4:1. Na jeden gól Sabres přihrál obránce Jaroslav Špaček. Buffalo si připsalo poměrně jednoznačnou výhru, kouč Lindy Ruff ale své svěřence příliš nechválil.

"V první třetině jsme podvedli všechny naše příznivce. Totálně jsme propadli, nebyli jsme vůbec připravení hrát," stěžoval si Ruff. Sabres totiž v úvodním dějství vyslali na branku jedinou střelu a hrát začali až ve druhé části, v níž pokořili soupeře třemi góly.

Těsnou výhru 3:2 vybojovali na ledě San Jose hokejisté Phoenixu. Na vítězství hostů se podílel dvěma asistencemi také český obránce Zbyněk Michálek, rozhodující gól vstřelil 41 sekund před závěrečnou sirénou Yanic Perreault.

Už deset zápasů v řadě nevyhráli hokejisté Philadelphie, ve čtvrtek se jim ale podařilo smutnou rekordní sérii zastavit na ledě Tampy Bay. Na těsné výhře 4:3 měl lví podíl gólman Flyers Robert Esche, který si připsal 42 zákroků.

"Byla to obrovská bitva. Nehráli jsme tak dobře, jak bychom chtěli. Rozhodl náš týmový duch," líčil po utkání Peter Forsberg, jenž přispěl k výhře třemi asistencemi. Jeden gól domácích vstřelil český bek Filip Kuba.

Buffalo - Carolina 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 22. Pominville, 23. Drury, 37. Vanek, 60. Kotalík z tr. střílení - 59. C. Adams. Zásahy brankářů: Miller 30/29 - Grahame 26/22. Diváci: 18 690.
Columbus - Detroit 4:7 (0:2, 2:1, 2:4)
Branky: 33. Hainsey, 35. Výborný, 44. Fritsche, 46. Foote (Výborný) - 5., 17. a 55. Cleary (na všechny Lang), 52. a 59. Dacjuk, 29. Zetterberg, 59. Markov. Zásahy brankářů: Norrena 35/29 - Osgood 25/21. Diváci: 17 408.
Edmonton - Los Angeles 4:7 (2:2, 2:3, 0:2)
Branky: 5. Pisani, 20. Tjärnqvist (Hemský), 24. Smyth, 25. Stoll - 7. Brown, 12. Willsie, 28. R. Blake, 33. Frolov, 39. Avery, 48. Višňovský, 60. McCauley. Zásahy brankářů: Roloson 37/31 - Garon 39/35. Diváci: 16 839.
Tampa Bay - Philadelphia 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)
Branky: 11. St. Louis, 42. Kuba, 55. Fedotěnko - 17. a 30. Gagne, 5. Žitnik, 40. Kapanen. Zásahy brankářů: Holmqvist 26/22 - Esche 45/42. Diváci: 21 171.
San Jose - Phoenix 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 31. J. Thornton, 40. Vlasic - 13. Saprykin (Z. Michálek), 23. Doan (Z. Michálek), 60. Perreault. Zásahy brankářů: Toskala 23/20 - Joseph 29/27. Diváci: 17 496.
4.Edmonton3618216102:10238
5.Minnesota3718217102:10238