NHL

Hejduk gólem pomohl Coloradu k výhře v Nashvillu

2. ledna 2007 06:23 - NEW YORK

Milan Hejduk pomohl gólem k pondělní výhře hokejistů Colorada na ledě Nashvillu. Ještě úspěšnější byl mladík Wojtek Wolski, který se trefil dvakrát. Asistenci si připsal obránce Phoenixu Zbyněk Michálek, Coyotes vyhráli 3:2 ve Washingtonu. Capitals nepomohla ani nahrávka Jakuba Klepiše.

Colorado si v Nashvillu vybudovalo třígólový náskok ve druhé třetině, kdy se trefil i český reprezentant Hejduk. Nashvillu se podařilo snížit, ale Wolski uzavřel v poslední minutě skóre trefou do prázdné branky. Tři asistence v zápase vynesly Sakika na desáté místo historických tabulek produktivity soutěže před legendárního obránce Paula Coffeyho.

Phoenix vyhrál ve Washingtonu 3:2 a asistencí na vítězný gól Doana se na tom podílel Zbyněk Michálek. Domácím nepomohla ani nahrávka Jakuba Klepiše. Kojotům se v poslední době daří, po mizerném startu sezóny vyhráli čtvrté z posledních pěti utkání.

Hossa s Kozlovem dirigovali výhru Atlanty

Slovák Marián Hossa přidal dvě nahrávky ve své honbě za trofejí pro nejproduktivnějšího hráče soutěže, jeho Atlanta díky dvěma gólům Vjačeslava Kozlova vyhrála v Ottawě 3:2 po prodloužení.

Ve výborných výkonech pokračuje Buffalo, které porazilo New York Islanders 3:1. Po sedmi letech se tak do Buffala vrátil bývalý kouč Sabres Ted Nolan. Současný kouč Ostrovanů získal v roce 1997 Jack Adams Trophy pro nejlepšího trenéra NHL. Nolan si vysloužil ovace publika, což se nedá říct o bývalém forvardu Sabres Miroslavu Šatanovi. Toho domácí publikum vybučelo při každém dotyku puku.

Švéd Mats Sundin byl jako obvykle tahounem Toronta při výhře 5:1 nad Bostonem. Kapitán Maple Leafs vstřelil dva góly a navíc připravil gól pro Jeffa O'Neilla.

Ottawa - Atlanta 2:3 v prodloužení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 21. Alfredsson, 57. Preissing - 32. a 62. Vjačeslav Kozlov, 25. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Emery 29/26 - Lehtonen 35/33. Diváci: 19 707.
Washington - Phoenix 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
Branky: 14. Pothier, 32. Sutherby (Klepiš) - 3. O. Nolan, 17. Ballard, 20. Doan (Z. Michálek). Zásahy brankářů: Kölzig 27/24 - Tellqvist 32/30. Diváci: 12 579.
Toronto - Boston 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 9. a 42. Sundin, 13. Gill, 33. Newbury, 46. O'Neill - 5. Chára. Zásahy brankářů: Raycroft 28/27 - Thomas 35/30. Diváci: 19 359.
Buffalo - New York Islanders 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 9. Gaustad, 32. Afinogenov, 60. Hecht - 49. J. Blake. Zásahy brankářů: Miller 30/29 - DiPietro 33/31. Diváci: 18 690.
Nashville - Colorado 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Branky: 20. a 58. Arnott, 33. Radulov - 8. a 60. Wolski, 23. Hejduk, 26. Brunette, 27. Vaananen. Zásahy brankářů: Mason 34/30 - Budaj 29/26. Diváci: 15 878.

1. Calgary 37 19 4 14 111:97 42
2. Minnesota 39 20 2 17 110:108 42
3. Vancouver 39 20 1 18 95:103 41
4. Colorado 39 19 2 18 125:113 40
5. Edmonton 38 18 2 18 106:112 38