Straka vstřelil hattrick, Haška vyhnali Žraloci z branky

NEW YORK

Český hokejista Martin Straka zařídil hattrickem výhru New Yorku Rangers nad Philadelphií 3:2. Asistenci si připsali i Jaromír Jágr a MIchal Rozsíval. Tragický večer má za sebou Dominik Hašek, jehož Detroit vedl v San Jose už 3:0, pak ale Hašek osmkrát inkasoval a Žraloci rozsápali Rudá křídla 9:4.

Martin Straka byl před zápasem s Philadelphií zesláblý z chřipky, přesto se stal klíčovým mužem svého týmu. Zaznamenal šestý hattrick v kariéře v NHL a pomohl Rangers získat body v duelu s nejslabším celkem soutěže. Po šestizápasové absenci se po zranění třísla vrátil do sestavy Jezdců Marek Malík.

Večer k zapomenutí má za sebou naopak Dominik Hašek. Skóre zápasu sice otevřel Jiří Hudler a Detroit brzy vedl 3:0, pak ale přišla smršť domácích. Devíti brankami otočili skóre na 9:3, poslední zásah Clowea už Dominátor sledoval ze střídačky. V závěru zápasu korigoval skóre Lebda.

Steen vstřelil hattrick

Spoustu gólů viděli i diváci v Bostonu, příliš radosti ovšem neměli. Medvědi prohráli s Torontem 2:10, hattrick nastřílel mladý švédský útočník Alexander Steen, který přidal i dvě asistence. Boston inkasoval v posledních třech zápasech 28 branek, vstřelil pouhé tři. V dresu vítězů zaznamenal dvě nahrávky Tomáš Kaberle, jednu Pavel Kubina.

New Jersey porazilo New York Islanders 4:3, vítězný gól vstřelil Patrik Eliáš. Naopak ani dva góly Rostislava Olesze nepomohly Floridě k výhře v Calgary. Domácí Plameny dvěma góly v závěru třetí třetiny vybojovaly prodloužení, ve kterém rozhodl Mark Giordano. Calgary ale mrzí ztráta kapitána Jaromeho Iginly, který se ve druhé třetině zranil v bitce s Bryanem Allenem.

Až v samostatných nájezdech rozhodli hráči Dallasu o výhře 6:5 na ledě Edmontonu. Vítězný gól vstřelil Sergej Zubov, ve druhé třetině se trefil hostující Patrik Štefan. Olejářům nepomohly ani góly čerstvé posily Petra Nedvěda a Aleše Hemského dvě sekundy před koncem třetí třetiny. Dvě asistence si připsal Petr Sýkora.

Ovečkin třikrát nahrával

Ruští hráči zařídili výhru Washingtonu nad Montrealem 5:1. Po dvou gólech vstřelili Dainius Zubrus a Alexander Semin, tři asistence si připsal Alexander Ovečkin. Ve zlepšených výkonech pokračuje Phoenix, který vyhrál 2:0 na ledě Caroliny. St. Louis porazilo 2:0 Chicago.

Hvězdy Tampy Bay Vincent Lecavalier a Martin St. Louis zařídili výhru Blesků na ledě silné Minnesoty. Oba kanadští hokejisté zaznamenali po gólu a asistenci.

Boston - Toronto 2:10 (2:1, 0:5, 0:4)
Branky: 9. Donovan, 12. W. Primeau - 29., 36. a 48. Steen, 48. a 51. Stajan (u obou T. Kaberle), 22. a 36. Battaglia, 4. Pohl (Kubina), 37. Newbury, 56. Kilger. Zásahy brankářů: Thomas 31/23, Sauve 8/6 - Raycroft 31/29. Diváci: 14 560.
New York Rangers - Philadelphia 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 5., 26. a 47. Straka (u druhé Rozsíval, Jágr) - 45. Meloche, 60. M. York. Zásahy brankářů: Lundqvist 24/22 - Esche 29/26. Diváci: 18 200.
Washington - Montreal 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 16. a 18. Zubrus, 29. a 50. Sjomin, 28. Nycholat - 10. Rivet. Zásahy brankářů: Kölzig 28/27 - Huet 20/16, Aebischer 15/14. Diváci: 11 287.
Carolina - Phoenix 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Perreault, 21. Jovanovski. Zásahy brankářů: Ward 28/26 - Joseph 29/29. Diváci: 15 096.
St. Louis - Chicago 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 12. Stempniak, 41. Wideman. Zásahy brankářů: Legace 28/28 - Chabibulin 19/17. Diváci: 11 849.
Minnesota - Tampa Bay 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 21. Parrish, 54. Demitra - 9. St. Louis, 14. Boyle, 35. Lecavalier. Zásahy brankářů: Fernandez 24/21 - Denis 31/29. Diváci: 18 568.
Edmonton - Dallas 5:6 po sam. nájezdech (2:0, 2:2, 1:3 - 0:0)
Branky: 1. Smyth, 5. Horcoff, 25. Nedvěd (Sýkora, Hemský), 33. Lupul, 60. Hemský (Sýkora) - 24. Štefan, 36. Tjärnqvist, 44. Lehtinen, 44. P. Boucher, 48. Hagman, rozhodující sam. nájezd Zubov. Zásahy brankářů: Roloson 35/30 - Smith 17/13, Turco 13/12. Diváci: 16 839.
New Jersey - NY Islanders 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Branky: 2. a 13. Parise, 3. Brylin, 25. Eliáš - 3. T. Hunter, 32. Hilbert, 60. Sillinger. Zásahy brankářů: Brodeur 43/40 - DiPietro 26/22. Diváci: 12 529.
Calgary - Florida 5:4 v prodl. (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 5. Iginla, 31. Tanguay, 57. Ritchie, 59. Moss (Hamrlík), 65. Giordano - 50. a 57. Olesz, 20. Bouwmeester, 47. Booth. Zásahy brankářů: McLennan 42/28 - Auld 29/24. Diváci: 19 289.
San Jose - Detroit 9:4 (1:3, 4:0, 4:1)
Branky: 27. a 56. Clowe, 47. a 52. Grier, 15. Gorges, 25. Cheechoo, 35. Ehrhoff, 37. Pavelski (M. Michálek), 48. Marleau - 4. Hudler, 9. Holmström, 12. Jason Williams, 59. Lebda. Dominik Hašek odchytal za Detroit 51 minut, z 28 střel inkasoval 8 gólů a úspěšnost zásahů měl 71,4 procenta. Zásahy brankářů: Nabokov 12/9, Toskala 18/17 - Hašek 28/20, Osgood 3/2. Diváci: 17 496.
2.Calgary3920415118:10444
3.Minnesota4121218117:11244