NHL

Hejda zařídil prvním gólem v NHL vítězství Oilers

9. ledna 2007 07:27 - LOS ANGELES

Hokejisté Edmontonu zvítězili v jediném pondělním utkání NHL na ledě Los Angeles 2:1 v prodloužení. Vítězný gól obstaral ve druhé minutě nastavení svou vůbec první trefou v zámořské soutěži obránce Jan Hejda, jenž byl za svůj výkon vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Hejda si v rozhodujícím okamžiku zápasu najel do útočné třetiny na přihrávku Ryana Smythe a prostřelil domácího brankáře Mathieu Garona. Na svůj první gól v NHL čekal čtrnáct zápasů.

Zatímco český bek slavil, kouč Los Angeles Marc Crawford nešetřil kritikou na nedůslednou obranu Kings "Dvakrát jsme ztratili puk a pak nám chyběli dva hráči v obranném pásmu. Když se dopustíte takových chyb, nemůžete se divit, že lovíte puk ze sítě," zlobil se na své svěřence.

Na úvodním gólu Edmontonu z hole Jarreta Stolla se podílel v polovině zápasu také Aleš Hemský, domácím se podařilo srovnat v závěrečné třetině díky trefě Konstantina Puškareva, který v NHL rovněž skóroval poprvé. Jednadvacetiletý útočník Kings se postaral o první vzrušující moment zápasu, když v první minutě poslal Hejdu přes mantinel na střídačku Edmontonu.

Jinak zápasu chudému na góly dominovali oba gólmani. Garon zlikvidoval sedmadvacet střel Oilers, edmontonský Dwayne Roloson pochytal čtyřiatřicet střel. Oba brankáři byli spolu s Hejdou vyhlášeni hvězdami zápasu.

Los Angeles - Edmonton 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 46. Puškarev - 28. Stoll (Hemský), 62. Hejda. Zásahy brankářů: Garon: 29/27 - Roloson 35/34. Diváci: 16 224.

2. Calgary 40 21 4 15 122:106 46
3. Minnesota 42 21 3 18 118:114 45
4. Colorado 41 21 2 18 131:116 44
5. Edmonton 42 20 4 18 119:123 44