Dokonalá pomsta! Protihráči se mu na ledě vysmívali, on jim to vrátil i s úroky

Vancouver/Praha

Užíval si slastný pocit, že právě on byl tím hráčem, který v nedělním utkání NHL rozhodl vítězným gólem o výhře Vancouveru 3:2 nad Detroitem. Francouzský hokejový útočník Canucks Antoine Roussel však měl ze své trefy radost ještě z dalšího důvodu.

Útočník Vancouveru Antoine Roussel se raduje ze své branky proti Detroitu.

Běžela totiž 51. minuta, když se Roussel za stavu 2:2 vrátil na led z trestné lavice a hned se dostal do sólového úniku proti brankáři Bernierovi. Jenže střela se mu vůbec nepovedla a gólman Rudých křídel neměl s jejím zlikvidováním větší problémy.

K Rousselovi se vzápětí sjeli útočníci Detroitu Tyler Bertuzzi a Andreas Anthanasiou a forvardovi Vancouveru se začali škodolibě vysmívat.

Roussel jim odpověděl tím nejlepším způsobem. Za necelé tři minuty totiž povedenou tečí Virtanenova nahození se už branky dočkal a zajistil Kosatkám dva body. Když pak projížděl kolem střídačky hostujícího celku, cosi směrem k Bertuzzimu a Anthanasiouovi prohodil. Zcela jistě jim vracel jejich předchozí reakci.