NHL

Průcha zazářil při kanonádě New York Rangers

30. ledna 2007 07:07 - NEW YORK

Český hokejový útočník Petr Průcha vstřelil v pondělním utkání NHL dvě branky, u jedné asistoval a významně tak přispěl k vítězství New York Rangers v Bostonu 6:1. Průcha byl následně zvolen druhou hvězdou zápasu. Vedle něho se do střelecké listiny zapsal jednou trefou i jeho krajan Michal Rozsíval, forvard Martin Straka zaznamenal bod za nahrávku.

Rangers porazili Boston pošesté v řadě a podruhé za poslední měsíc. Také tentokrát prokázali skvělou disciplínu, když byli vyloučeni za celý zápas pouze čtyřikrát. Dvakrát přitom ještě dokázali ve vlastním oslabení skórovat. Nejprve se to povedlo v polovině zápasu Cullenovi, ve třetí třetině pak proměnil nařízené trestné střílení ještě Brendan Shanahan.

"Je to drtivá porážka," řekl po zápase trenér Bostonu Dave Lewis. "Musíme se dát dohromady a připravit se na zítřejší utkání," dodal. Domácí útočník Patrice Bergeron hrál jubilejní 200. zápas v NHL.

Slavnost v Montrealu na počest Drydena

Pondělní večer se vyvedl také Tomáši Plekancovi. Český útočník Montrealu uzavíral skóre zápasu proti Ottawě na 3:1 a po utkání byl vyhlášen nejlepším hráčem. Canadiens díky své výhře Senátory vystřídali na druhé příčce tabulky Severovýchodní divize.

Zápas v Montrealu začal o 75 minut později než obvykle, protože mu předcházelo slavnostní vyvěšení dresu někdejšího slavného brankáře klubu Kena Drydena. Slavnosti se vedle staršího bratra Drydena Davea, rovněž bývalého brankáře, mimojiné zúčastnil i slavný ruský gólman minulosti Vladislav Treťjak.

Montreal - Ottawa 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky: 31. Souray, 33. Streit, 34. Plekanec - 1. Phillips. Zásahy brankářů: Aebischer 26/1 - Emery 25/3.
Boston - New York Rangers 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 11. P. Bergeron - 10. a 27. Průcha, 19. Rozsíval (Průcha), 30. Matt Cullen, 47. Shanahan z trestného střílení, 48. Nylander (Straka). Zásahy brankářů: Thomas 12/3, Toivonen 11/3 - Lundqvist 29/1.

2. Calgary 49 26 6 17 151:127 58
3. Minnesota 51 26 4 21 140:132 56
4. Colorado 49 24 4 21 153:144 52
5. Edmonton 50 24 4 22 136:146 52