Sýkora přispěl gólem k výhře Edmontonu nad Columbusem

Český útočník Petr Sýkora vstřelil ve středečním utkání zámořské NHL svůj osmnáctý gól v sezoně a pomohl hokejistům Edmontonu k vítězství nad Columbusem 5:2. U dvou branek Oilers asistoval Aleš Hemský, v dresu Columbusu se jednou trefil David Výborný. Sýkora byl autorem vítězného gólu, když v 32. minutě v přesilové hře zvýšil vedení svého týmu na 3:1.

Columbus prohrál po čtyřech vítězstvích za sebou, Oilers se díky výhře přiblížili v tabulce Západní konference na rozdíl čtyř bodů k poslednímu osmému postupového místu do play-off. Za úspěchem je hnala vyprodaná hala Rexall Place, kterou fanoušci zaplnili do posledního místa v 60. zápase po sobě.

V povedených výkonech pokračovali hokejisté Toronta. I díky přihrávce obránce Tomáše Kaberleho zvítězili Maple Leafs v přímém souboji o účast v play off na ledě New Yorku Rangers 2:1. Na jediný gól poražených přihráli Jaromír Jágr a Karel Rachůnek.

Rozhodující branku vstřelil v 47. minutě Mats Sundin a pošestnácté za sebou tak dosáhl mety dvaceti gólů v sezóně. "Střílet góly, to je hlavní náplň mé práce," uvedl autor 516 gólů v NHL. "Jsem placený za to, že dávám branky," dodal.

Sundin se prosadil po samostatném úniku, který zakončil střelou do pravého horního rohu branky Henrika Lundqvista, spoluhráče ze zlatého olympijského týmu v Turíně. "Trochu ho znám," naznačil Sundin, že věděl, kde má gólman Rangers slabé místo. "Henrik zabírá v brance hodně prostoru, na začátku sezony jsem proti němu jel penaltu a chytil mi ji. Dnes jsem byl úspěšnější já," radoval se.

Toronto se díky vítězství bodově dotáhlo v tabulce Východní konference na sedmý Pittsburgh a osmou Tampu Bay. Hlavním strůjcem úspěchu byl brankář Andrew Raycroft, který zlikvidoval 37 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Rychlý obrat předvedli v duelu s Phoenixem hokejisté Anaheimu. Kačeři dlouho prohrávali 0:1, v třetí třetině však během 82 sekund vstřelili dvě branky a rozhodli o svém vítězství 2:1. Anaheim porazil hráče Phoenixu na svém ledě už podeváté za sebou a upevnil si vedení v tabulce Pacifické divize.

NY Rangers - Toronto 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Shanahan (Jágr, Rachůnek) - 34. Ponikarovskij (T. Kaberle), 47. Sundin. Zásahy brankářů: Lundqvist 28/26 - Raycroft 38/37. Diváci: 18 200.
Edmonton - Columbus 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 21. a 46. Torres, 4. Smyth (Hemský), 32. Sýkora (Hemský), 48. Pisani - 27. Výborný, 41. Modin. Zásahy brankářů: Markkanen 22/20 - Conklin 37/32. Diváci: 16 839.
Anaheim - Phoenix 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 48. Moen, 49. McDonald - 18. Sjöström. Zásahy brankářů: Giguere 25/24 - Joseph 40/38. Diváci: 17 174.
2.Vancouver5128419131:12960
3.Minnesota5227421145:13458