Ty zku*venej bu**rante! Hvězda NHL si zadělala na obrovský problém

12. března 2019 12:55 - Toronto/Praha

Zadělal si na problém. A pořádný. Kanadský hokejový obránce Toronta Morgan Rielly v pondělním utkání NHL proti Tampě Bay slovně zaútočil na hlavního rozhodčího Brada Meiera a použil při tom homofobních urážek. Incident už začalo vedení soutěže řešit.

 

Christopher Katsarov, ČTK/AP

Rielly, mistr světa z roku 2016, se v závěru druhé třetiny při přesilovce svého týmu vracel do obranného pásma, když televizní mikrofony zachytily, jak pořvává na Meiera „You Fu*king F*ggot", tedy v překladu „Ty zku*venej bu**rante".

Vedení NHL už avizovalo, že si je informace o homofobním chování hvězdného obránce vědomé a událostí se zabývá. Dokud nebude vše vyšetřené, nebude poskytovat žádné další vyjádření.

Generální manažer Toronta Kyle Dubas v oficiálním prohlášení chování Riellyho, který je s 65 kanadskými body druhým nejproduktivnějším obráncem celé NHL, odsoudil.

„Klub si je vědom zpráv o homofobním pokřiku, který byl použit během pondělního zápasu Maple Leafs proti Lightning. Problém homofobie je jedním z těch, které hokejový klub Toronto Maple Leafs důrazně odsuzuje a bere velmi vážně. Komunikujeme s NHL a plně kooperujeme s jejím vedením," uvedl Dubas.

Podobným incidentem se NHL zabývala už před třemi lety. Tehdy se homofobních výrazů na adresu rozhodčího dopustil bývalý útočník Chicaga Andrew Shaw, který se následně omluvil. Vedení soutěže mu v play off zastavilo činnost na jedno utkání a udělilo mu pokutu pět tisíc dolarů (zhruba 115 tisíc korun).

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..