Rubriky:

NHL

Výborný: Trenér říká, ať zůstanu, ale asi se za rok vrátím

4. února 2007 17:22

Obrázek takřka nezvyklý. Hokejisté Columbusu mají v zámořské NHL na dosah postup do play-off a vidina bojů o Stanleyův pohár láká i Davida Výborného. "Určitě je to hratelné, ale těch týmů na hraně play-off je asi patnáct, nebude to jednoduché," říká český forvard v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Váš Columbus se v poslední době výsledkově zvedá, daří se i vám osobně. Prožíváte teď nejlepší období za dobu vašeho působení v tomto klubu?
Těžko říct, sice jsme vyhráli čtyři zápasy v řadě, ale teď přišla porážka s Edmontonem. Trenér si nás hned vzal na pohovory, protože v naší situaci si nemůžeme dovolit prohrávat.

Začátek sezóny byl v podání Blue Jackets dost bídný, nepřepadaly vás obavy, že touhle dobou už nebudete mít o co hrát jako v několika předchozích sezónách?
Trochu jsme se toho báli, ale teď šanci na play-off máme, tak uděláme všechno pro to, abychom ji využili.

Ztráta na postupové příčky je nyní třináctibodová, současná forma týmu vám dává naději na její smazání.
Určitě je to hratelné, ale těch týmů na hraně play-off je asi patnáct, nebude to jednoduché. Po zápase v Calgary nás čeká šest utkání doma, ty budou hodně důležité.

Vzestup týmu nastal s příchodem trenéra Hitchcocka, jenž má pověst velmi přísného kouče. Je skutečně takový, nebo si s ním užijete i legraci?
Určitě to není tak, že by na nás pořád jen řval. I proto, že se teď týmu celkem daří, je nálada v týmu lepší, ale on pořád tlačí na hráče, aby se zlepšovali.

Potřeboval Columbus tvrdou ruku trenéra?
Hlavně jsme potřebovali trenéra, který má zkušenosti a je respektovaný mezi hráči. To Hitchcock splňuje, určitě to byla dobrá volba, to je vidět i na výsledcích.

Columbus po jeho příchodu výrazně zlepšil defenzívu, ale vám nepřestávají naskakovat i kanadské body, z týmu jste jich nasbíral nejvíc. To vám ten defenzívnější styl tak vyhovuje?
Určitě, ale já hraju pořád to, na co jsem zvyklý. Naše hra není založena na jednom hráči, ale na všech dvaceti. Máme hodně vyrovnaný kádr.

Teď s týmem jezdí i gólman Tomáš Pöpperle, asi pro vás s Rostislavem Kleslou bylo příjemné se po delší době setkat s dalším českým spoluhráčem.
Máme zraněné gólmany, tak s námi Tomáš teď odjel několik zápasů jako dvojka, určitě to je oživení.

Jak jste strávil několikadenní pauzu během All Star Game?
Skvěle jsem si odpočinul, strávil jsem ji s rodinou. Byli jsme pět dní na Floridě, zašli jsme i do Disneylandu. Nabral jsem tam síly na závěrečný boj o play-off, snažil jsem i držet v kondici, takže jsem si byl i dvakrát zaběhat.

Atrakce Disneylandu jste si ozkoušel i vy, nebo jste to nechal jen na synovi?
Manželka je těhotná, takže jsem ty atrakce musel absolvovat s malým. On byl nadšený, ale mně to nedělalo zrovna dobře. (úsměv)

Už víte, jestli se vám v létě narodí druhý syn nebo dcera?
Nevíme to, necháme se překvapit.

A bude vyrůstat v zámoří nebo v Česku? Před sezónou jste říkal, že dvouletá smlouva, kterou jste podepsal, je na 99 procent vaší poslední v zámoří. Nezviklá vás ani pohoda, v jaké současné době vy i tým hrajete?
Trenér mi říkal, že by byl rád, kdybych pokračoval i po další sezóně. Hodně bude záležet samozřejmě na rodině, malej už půjde do školy. Byl jsem přesvědčený, že se vrátím, ale nikdy se nemá říkat nikdy, když se bude vyhrávat, bude to těžké rozhodování... Na devadesát procent se však za rok vrátím.

Do Sparty? Váš otec tam nedávno prodloužil smlouvu, bavili jste se o tom, že by bylo příjemné se potkat v jednom týmu?
O tom jsme se nebavili, táta mi akorát volal, že prodloužil, tak jsem byl za něj rád. Až to bude aktuální, určitě se o tom pobavíme.

Ve Spartě řádí váš švagr Jaroslav Hlinka, co na jeho produktivitu říkáte?
Snažím se ho v rámci možností sledovat, jsme spolu po telefonu v kontaktu. Vím, že je teď zraněný, tak mu držím palce, aby se dal rychle dohromady a vedení v kanadském bodování udržel.

Do zámoří se zanedlouho chystá i reprezentační trenér Hadamczik. Přislíbíte mu start na mistrovství světa, pokud by Columbusu atak na příčky zajišťující play-off nevyšel?
Už jsme spolu mluvili někdy kolem Vánoc, kdy jsme se dohodli, že to necháme ležet do února, kdy se k tomu vrátíme, až bude situace jasnější. Ale když budu zdravotně v pořádku, nevidím v mém startu za nároďák problém.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..