Rangers promarnili dvoubrankové vedení, Jágr se zranil

NEW YORK

V jediném pondělním utkání NHL si hokejisté Detroitu odvezli z ledu newyorských Rangers těsné vítězství 4:3. Na výhru dosáhli i přesto, že po první i druhé části odcházely týmy do kabin za stavu 3:1 pro Jezdce. V třetí třetině ale Red Wings dokázali třemi góly otočit skóre.

Jiří Hudler (v bílo-červeném dresu) střílí branku do sítě New York Rangers.

Černý večer pro Rangers završilo zranění kyčle jejich kapitána Jaromíra Jágra, který neabsolvoval poslední střídání. Jeho úterní start proti New Jersey je nejistý.

První třetina se vůbec nevyvedla brankáři Detroitu Dominiku Haškovi, který ze sedmi střel Rangers inkasoval tři branky. Na všech zásazích domácího celku měli podíl čeští hráči. Asistenci si postupně připsali Petr Průcha, Martin Straka, Karel Rachůnek a Michal Rozsíval, který se vrátil do sestavy po dvouzápasové pauze vynucené poraněním kolena. Přesto se Hašek po utkání objevil před novináři s úsměvem na rtech.

"Co se stalo? Jediné, co mohu říct, je, že to pro mě byla nejhorší třetina této sezóny. Všechny tři góly jsem mohl chytit. Ale spoluhráči hráli skvěle. Dali čtyři branky a díky tomu jsme vyhráli. Já jsem udělal chyby, které obvykle nedělám," komentoval utkání dvaačtyřicetiletý český brankář.

Haška překonal již v 3. minutě Brendan Shanahan, který přišel do New Yorku před sezonou právě z Detroitu, kde strávil devět ligových ročníků. Jeho střela z pravého kruhu proletěla nad Haškovým pravým ramenem a skončila v síti.

Jen o pár sekund později vyjel Hašek k mantinelu, aby dostihl Strakovo nahození, kotouč se ale odrazil přímo k Nylanderovi, který pohodlně skóroval do prázdné branky a zvýšil na 2:0. Pak sice snížil Pavel Dacjuk, ale na 3:1 pro domácí opět upravil Marcel Hossa, který skóroval z téměř totožné pozice jako Shanahan.

Obrat přišel v třetí třetině, kdy si slabší chvilky pro změnu vybral gólman domácích Henrik Lundqvist. Na rozdíl jediné branky snížil po Lundqvistově chybném vyjetí Jiří Hudler, o vyrovnání se pak postaral Robert Lang. Vítězný gól Detroitu vstřelil švédský útočník Henrik Zetterberg. "V téhle sezóně se nám moc obratů nepovedlo. Pro tým je skvělé vědět, že se může vyrovnat s jakýmkoli náskokem soupeře," pochvaloval si obránce Red Wings Mathieu Schneider.

Hokejisté New Yorku Rangers tak utrpěli již třetí porážku za sebou, sedmou z posledních deseti utkání, a komplikují si tak případný postup do vyřazovacích bojů. V tabulce Východní konference jsou na jedenácté pozici, na postupové osmé místo, které patří Carolině, ztrácejí pět bodů. "Sice ještě zbývá odehrát dost zápasů, ale takhle si kopeme hrob," prohlásil Shanahan.

New York Rangers - Detroit 3:4 (3:1, 0:0, 0:3)
Branky: 3. Shanahan (Průcha), 3. Nylander (Straka, Rachůnek), 15. Marcel Hossa (Rozsíval) - 8. Dacjuk, 43. Hudler, 51. Lang, 53. Zetterberg. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 20 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 85 procent. Střely na branku: 20:26. Diváci: 18 200.
1.Calgary5229617165:13364
2.Minnesota5429421151:13762