NHL

Vrbata s Havlátem přispěli k vítězství Chicaga ve Vancouveru

8. února 2007 07:51 - NEW YORK

Martin Havlát a Radim Vrbata přispěli svými góly k vítězství hokejistů Chicaga na ledě Vancouveru, čeští útočníci zařídili při vítězství 3:0 poslední dvě branky zápasu. Vítěznou trefu zaznamenal při výhře San Jose v Anaheimu Milan Michálek, Robert Lang zase skóroval za Detroit. Vítězství 4:2 proti Phoenixu vychytal Dominik Hašek.

V brance Chicaga nastoupil poprvé v sezóně Patrick Lalime a hned vychytal čisté konto, výrazně tak přispěl k prvnímu vítězství Jestřábů ve Vancouveru od října 2001. Vítěznou trefu zaznamenal ve druhé třetině obránce Adrian Aucoin, v poslední minutě zápasu pak přišly chvíle českých útočníků. Nejprve se do prázdné branky při powerplay domácích trefil po přihrávce Havláta Vrbata, čtyři vteřiny před koncem si role vyměnili.

To Milan Michálek musel při své vítězné trefě překonat brankáře Anaheimu Bryzgalova. Při přesilové hře v 57. minutě zápasu se dělovkou trefil mezi betony ruského gólmana. Dvě branky předtím zaznamenal jeho spoluhráč Jonathan Cheechoo, na všechny tři góly přihrával Ryan Clowe.

Gretzky chválil Zetterberga

Hlavním strůjcem vítězství Detroitu nad Phoenixem byl Henrik Zetterberg, který vstřelil dva góly a zaokrouhlil svou střeleckou bilanci v NHL na rovných sto branek. "Definitivně ukázal, že patří mezi špičkové hráče soutěže. Naneštěstí pro nás, protože my se s Detroitem potkáváme příliš často," měl slova uznání i trenér poraženého týmu, legendární Wayne Gretzky. Detroit vyhrál doma pojedenácté v řadě, v letošní sezóně prohrál v Joe Louis Areně pouze třikrát.

Dvě branky vstřelil v Buffalu také Thomas Vanek, přičemž jeho druhá trefa v závěru třetí třetiny rozhodla o výhře 3:2 nad Ottawou. První střelu Vaneka nejprve zblokoval obránce Volčenkov, ale Aleš Kotalík vrátil puk zpátky na rakouského reprezentanta a ten už se podruhé nemýlil. "Měl jsem před sebou celou branku, bylo to dost jednoduché," tvrdil po zápase Vanek.

Potřetí za sebou chyběl v sestavě Buffala český obránce Jaroslav Špaček kvůli potížím s kolenem. Před zápasem byl do klubové Síně slávy uveden bývalý zadák Sabres Phil Housley, který hrál za klub osm sezón a s 558 body stále drží klubový rekord v produktivitě obránců.

Buffalo - Ottawa 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 32. a 56. Vanek (u druhé Kotalík), 38. Afinogenov - 33. McAmmond, 44. Schaefer. Zásahy brankářů: Biron 28/2 - Emery 34/3.
New York Islanders - Philadelphia 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 9. Viktor Kozlov, 24. Šatan. Zásahy brankářů: DiPietro 27 - Niittymäki 35/2.
Detroit - Phoenix 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 37. a 44. Zetterberg, 25. Lang, 59. Dacjuk - 10. O. Nolan, 40. Doan. Zásahy brankářů: Dominik Hašek 20/2 - Joseph 44/4.
Anaheim - San Jose 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 35. Selänne, 41. S. Thornton - 30. a 51. Cheechoo, 57. M. Michálek. Zásahy brankářů: Bryzgalov 26/3 - Toskala 20/2.
Vancouver - Chicago 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 37. Aucoin, 60. Vrbata (Havlát), 60. Havlát (Vrbata). Zásahy brankářů: Luongo 20/1 - Lalime 34.

2. Vancouver 55 30 4 21 144:141 64
3. Minnesota 55 29 4 22 153:141 62
4. Colorado 53 26 4 23 167:159 56
5. Edmonton 54 26 4 24 149:160 56