NHL

Výborný nastartoval obrátku v duelu s Calgary

9. února 2007 07:13 - NEW YORK

Český hokejista David Výborný vstřelil ve čtvrtečním utkání NHL jednu branku a přispěl tak k těsné výhře Columbusu nad Calgary 2:1. Blue Jackets sice po dvou třetinách prohrávali 0:1, ve třetí části ale dokázali otočit skóre během necelé minuty, přičemž vyrovnávací zásah si připsal právě Výborný.

V Columbusu po utkání panovala spokojenost, protože se Modrokabátníkům podařilo zastavit gólový půst, který trval téměř 120 minut. "Poslední zápas jsme odehráli velice špatně, dnes to bylo mnohem lepší. Soupeři se podařilo vstřelit šťastný gól, nám se povedlo otočit," uvedl po utkání Výborný, jenž odehrál ve čtvrtek jubilejní 450. zápas v NHL.

"Nebyly to žádné krásné góly, ale je dobré, že se dvěma elitním řadám podařilo prosadit," doplnil autor vítězné branky Fredrik Modin. Columbus vrátil Calgary porážku 2:6 ze začátku února.

Skrastins překonal rekord

Dařilo se i brankáři Tomáši Vokounovi. Ten pokryl 30 střel hráčů Toronta, což stačilo na vítězství Nashvillu 4:2. K úspěchu lídra tabulky Západní konference přispěl jednou asistencí i útočník Martin Erat. Predátoři dokázali ubránit osm přesilovek Maple Leafs, kteří naopak v oslabení dvakrát inkasovali.

Do statistik se zapsal rovněž forvard Petr Čajánek, po jehož nahrávce rozhodl Bill Guerin o výhře St. Louis nad Detroitem 1:0. Red Wings, jejichž branku tentokrát střežil místo Dominika Haška Joey MacDonald, neprohráli s nulou 175 zápasů v řadě, naposled nevstřelili gól v lednu 2004 v duelu s Bostonem.

"Stane se. Soupeře je ale třeba ocenit. Šel do utkání naplno, přesně se držel herních pokynů," řekl po utkání kouč Detroitu Mike Babcock, jehož svěřenci odehráli třetí zápas během čtyř dnů.

Už po dvou minutách odstartovali střelecké představení hokejisté Atlanty na ledě Colorada. U prvního gólu Trashers asistoval Robert Holík a domácí se probudili až v polovině druhé části za stavu 0:4. Jordan Leopold a Paul Stastny sice dokázali i s pomocí Milana Hejduka ještě ve třetí třetině snížit, na konečných 6:3 pro hosty ale upravil Marián Hossa.

Zápas v Denveru byl milníkem pro obránce Colorada Karlise Skrastinse, který se stal novým rekordmanem mezi beky v počtu odehraných zápasů v řadě. Rodák z Rigy sehrál 487. utkání v základní části za sebou a překonal rekord Tima Hortona, který v letech 1950 - 1974 oblékal zejména dres Toronta.

Carolina se zvedla ve druhé třetině

František Kaberle přispěl jednou asistencí k vítězství Caroliny na ledě Bostonu. Úřadující šampióni zámořské soutěže sice prohráli první třetinu 0:1, čtyřmi brankami - třemi z hole Raye Whitneyho - ve druhé části ale zcela převzali režii utkání. "První třetinu jsme odheráli příšerně. Whitneyho zásahy nám vrátily sebedůvěru," komentoval utkání obránce Caroliny Glen Wesley.

Jednu přihrávku zaznamenal také Martin Škoula v dresu Minnesoty. Český obránce pomohl svému týmu k vítězství 4:2 nad Floridou.

Boston - Carolina 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)
Branky: 16. a 53. Bochenski - 36., 37. a 38. Ray Whitney, 40. Justin Williams, 60. Brind'Amour (F. Kaberle). Zásahy brankářů: Thomas 35/31 - Ward 36/34. Diváci: 13 014.
Philadelphia - Pittsburgh 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 12. a 19. Gagne, 46. a 59. Knuble - 10. J. Staal, 33. Ouellet, 41. Recchi, 42. Christensen, rozhodující sam. nájezd Crosby. Zásahy brankářů: Niittymäki 32/28 - Fleury 33/29. Diváci: 19 512.
Washington - Los Angeles 4:3 v prodloužení (0:1, 3:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 22. Gordon, 27. Clymer, 32. Ch. Clark, 63. Zubrus - 9. Kopitar, 28. Frolov, 39. Višňovský. Zásahy brankářů: Kölzig 29/26 - Garon 26/22. Diváci: 15 527.
Columbus - Calgary 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 50. Výborný, 51. Modin - 40. Lombardi. Zásahy brankářů: Norrena 25/24 - McLennan 31/29. Diváci: 15 739.
Colorado - Atlanta 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
Branky: 33. Laperriere, 42. Leopold (Hejduk), 55. P. Stastny - 14. a 38. Vjačeslav Kozlov, 29. a 59. Marián Hossa, 3. Larsen (Holík), 19. Exelby. Zásahy brankářů: Theodore 11/8, Budaj 20/18 - Lehtonen 48/45. Diváci: 17 428.
New Jersey - New York Islanders 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Langenbrunner, 57. Pandolfo. Zásahy brankářů: Brodeur 25/25 - DiPietro 37/35. Diváci: 10 110.
St. Louis - Detroit 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branky: 26. Guerin (Čajánek). Zásahy brankářů: Sanford 13/13, Legace 10/10 - MacDonald 30/29. Diváci: 11 285.
Nashville - Toronto 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 15. Legwand (Erat), 27. Sullivan, 51. Dumont, 60. Fiddler - 16. Ponikarovskij, 57. Kilger. Zásahy brankářů: Vokoun 32/30 - Raycroft 27/24. Diváci: 15 018.
Minnesota - Florida 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 23. Parrish (Škoula), 35. T. White, 47. Demitra, 54. Burns - 50. Gelinas, 52. Horton. Zásahy brankářů: Backström 43/41 - Belfour 35/31. Diváci: 18 568.
Ottawa - Montreal 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 5. Phillips, 21. Heatley, 37. Schaefer, 59. Spezza - 38. Latendresse z trestného střílení. Zásahy brankářů: Emery 28/27 - Huet 39/35. Diváci: 19 915.

1. Calgary 54 29 7 18 168:138 65
2. Minnesota 56 30 4 22 157:143 64
3. Vancouver 55 30 4 21 144:141 64
4. Colorado 54 26 4 24 170:165 56
5. Edmonton 54 26 4 24 149:160 56