Hejduk se blýskl hattrickem proti Calgary

NEW YORK

Český útočník Milan Hejduk nastřílel ve čtvrtečním utkání NHL hattrick do sítě Calgary a výrazně tak pomohl Coloradu zvítězit v divoké přestřelce 7:5. Následně byl zvolen první hvězdou duelu. Vedle něho se vytáhl rovněž kapitán Avalanche Joe Sakic, který si připsal pět bodů za dvě branky a tři asistence.

Sakic tak zároveň dosáhl mimořádné mety 600 branek v NHL, což před ním dokázalo pouze šestnáct dalších hokejistů. V této sezóně už "šestistovku" překročili spoluhráči z New York Rangers Brendan Shanahan a Jaromír Jágr.

Rangers vyhráli potřetí v řadě, na ledě Caroliny dosáhli vítězství 4:1. Tři  branky přitom nastříleli při přesilových hrách. "Jsou to jenom tři zápasy. Potřebujeme jich vyhrát dalších dvacet. To nás posune do play-off," řekl po zápase Jágr, který asistencí oslavil pětatřicáté narozeniny. Rangers vyhráli na ledě Caroliny poprvé od prosince 2002.

Buffalo přišlo i o Afinogenova a Novotného

Buffalo porazilo doma Edmonton 2:1 v prodloužení díky úspěšné trefě Briera, ale přišlo o další dva útočníky. Nejprve si ve druhé třetině zlomil zápěstí Maxim Afinogenov, v závěru zápasu si pak ještě poranil kotník český forvard Jiří Novotný. "Je to pro nás stále těžší. Budeme se s tím muset nějak vyrovnat," řekl smířeně trenér Buffala Lindy Ruff, který minulý týden přišel i o útočníka Gaustada a obránce Jaroslava Špačka.

Philadelphia už nastoupila proti Torontu bez svého kapitána Petera Forsberga, kterého těsně před utkáním vyměnila do Nashvillu. "Musí to být pěkně pokořující, když jdete na led a váš nejlepší hráč je právě vyměněn jinam. Myslím, že proto začali tak špatně," řekl po utkání útočník Toronta Jeff O´Neill, jenž v první třetině vstřelil úvodní branku zápasu.

Buffalo - Edmonton 2:1 v prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 39. Afinogenov, 62. Briere - 8. Horcoff (Hemský). Zásahy brankářů: Miller 27/1 - Roloson 29/2.
Philadelphia - Toronto 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Branky: 33. Gagne, 55. Knuble - 7. O'Neill, 9. Antropov, 15. Colaiacovo (Kubina), 52. Sundin. Zásahy brankářů: Niittymäki 19/1, Leighton 9/3 - Raycroft 34/2.
Carolina - New York Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 20. Ladd - 19. Nylander (Jágr, Straka), 26. Rachůnek, 37. Pascal Dupuis, 45. Shanahan (Rachůnek). Zásahy brankářů: Ward 23/4 - Lundqvist 23/1.
Tampa Bay - Washington 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 23. a 28. Lecavalier, rozhodující sam. nájezd St. Louis - 10. Sjomin, 60. Zubrus. Zásahy brankářů: Denis 36/2 - Johnson 27/2.
New York Islanders - Boston 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 57. a 60. R. Robitaille, 17. Tambellini, 51. Sillinger - 21. Glen Murray. Zásahy brankářů: DiPietro 24/1 - Thomas 34/3.
Phoenix - Anaheim 4:5 v prodloužení (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 13. O. Nolan, 20. Ballard, 23. Tjärnqvist, 27. Saprykin - 4. a 62. Selänne, 40. a 48. Pronger, 46. D. Penner. Zásahy brankářů: Joseph 35/5 - Giguere 22/4.
Calgary - Colorado 5:7 (2:1, 2:3, 1:3)
Branky: 10. a 36. Iginla, 28. a 49. Lombardi (u první Hamrlík), 12. Conroy (Hamrlík) - 38., 40. a 51. Hejduk, 20. a 60. Sakic, 26. Brunette, 47. B. Clark. Zásahy brankářů: Kiprusoff 29/6 - Budaj 16/4, Theodore 8/1.