Dělovku Ovečkina zastavil maskou! Mrázek slavil nechtěnou rybičkou a chválil hrdinu

Washington/Praha

Nadšený, spokojený, ale také unavený. Český hrdina v brance Caroliny Petr Mrázek si užíval obrovského úspěchu, když se svými Hurricanes poslal v prvním kole play off NHL ze hry obhájce trofeje z Washingtonu (4:3 na zápasy). „Je to moje první série, co jsem takhle vyhrál. Ale postup jsme si zasloužili," vykládal gólman. „Je to snad moje první výhra ve Washingtonu, o to je všechno sladší," zářil muž, který mimo jiné v prodloužení zastavil bombu kanonýra Alexe Ovečkina maskou. Za hvězdu duelu označil spoluhráče Brocka McGinna, jenž rozhodl.

Ostrostřelec ve službách Washingtonu Alexandr Ovečkin (vlevo) si v rozhodujícím sedmém utkání 1. kola play off NHL na brankáře Caroliny Petra Mrázka nepřišel.

Start do utkání se přitom jeho týmu nepovedl, prohrával 0:2 a 1:3. „Zase jsme nezvládli první třetinu, to bylo stejné," kroutil hlavou. „Nakopl nás gól Teräväinena, po něž už to bylo jen o gól. A ve třetí části už jsme šlapali. Dobře jsme bruslili a nutili Washington k chybám," konstatoval Mrázek.

Capitals ale stejně sahali po výhře, chvíli před koncem dokonce Brock McGinn zaskočil za brankáře Hurricanes. „Skočil před brankou rybičku a pomohl mi, on vlastně dotáhl zápas do prodloužení," chválil pětadvacetiletého kanadského útočníka Mrázek. A stejný hráč pak dokonce rozhodl utkání. „Odmakal to a zasloužil si být tím hrdinou," vysekl gólman poklonu hráči, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

I Mrázek se ale v brankovišti překonával a v prodloužení třeba zlikvidoval dělovku Ovečkina, trefila jej do masky. Po tomhle zákroku musel být Mrázek otřesený, ale v bitvě pokračoval a nakonec měla pro Hurricanes šťastný konec. „Jsem fakt unavený, ale moc si vážím toho, co se nám povedlo. Ze hry jsou teď vlastně všichni vítězové konferencí," hodnotil průběh play off jeden z hrdinů celé série.

Když McGinn skóroval, spěchal i Mrázek slavit. Jak se řítil za spoluhráči, plácl sebou nechtěně na led. "Trošku jsem zakopnul a udělal rybičku. Už jsem byl unavený, že se mi nechtělo ani vstávat," smál se český brankář.

Zatím nemá kontrakt na příští sezonu, proto se mu náramně hodí, jak skvělé výkony podává. Na tohle všechno se ale snaží nemyslet a soustředí se na play off. „Jedeme dál, teď si to užijeme, ale zítra už začíná příprava na Islanders," dodal.

Brankář Caroliny Petr Mrázek si po skončení série podává ruku s kapitánem poražených Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu.