Hašek vychytal třináctou domácí výhru Detroitu v řadě

Už třinácté domácí vítězství v řadě si ve středečním utkání NHL připsali hokejisté Detroitu. K výhře 4:2 nad Chicagem výrazně pomohl i český brankář Dominik Hašek, který si připsal šestadvacet úspěšných zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou divizního derby.

Detroit přitom nezačal nejlépe a první třetinu prohrál po gólu Radima Vrbaty. Kris Draper s Pavlem Dacjukem poté otočili vývoj utkání ve prospěch domácích, využitá přesilovka v polovině poslední třetiny ale vrátila hostující celek zpět do hry. Osud utkání vzal do rukou až Henrik Zetterberg, který vstřelil v 54. minutě vítězný gól a 38 sekund před koncem stvrdil triumf Detroitu trefou do opuštěné klece Chicaga.

Hašek podržel svůj tým zejména v prvních dvou třetinách, kdy mělo Chicago navrch. "Dominik zachytal skvěle, díky němu jsme zůstali ve hře," chválil českého brankáře Zetterberg.

Olympijský vítěz z Nagana uvedl, že před zápasem cítil nervozitu. "Hráli jsme se soupeřem, od nějž nás v tabulce dělí dvacet bodů. Je svazující povinností takový tým porazit," řekl.

Nabokov vychytal San Jose rozstřel ve Washingtonu

Hokejisté San Jose nabrali hned v úvodních deseti minutách utkání ve Washingtonu dvoubrankovou ztrátu, nakonec ale dovedli zápas k vítězství 3:2 v samostatných nájezdech. Žralokům se tak podařilo zastavit třízápasovou sérii porážek.

"Snad jsme se dostali do bodu, kdy se všechno obrátí k lepšímu," přál si Jonathan Cheechoo, jehož úspěšný nájezd rozhodl. Brankáře San Jose Jevgenije Nabokova v rozstřelu překonal jen Matt Pettinger, Alexander Semin a Alexander Ovečkin na svého krajana nevyzráli. "Zná mě. Myslel jsem, že dotáhnu kličku, ale odhalil mě," uvedl Ovečkin.

Detroit - Chicago 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 54. a 60. Zetterberg, 27. Draper, 50. Dacjuk - 7. Vrbata, 51. Smolinski. Zásahy brankářů: Hašek 28/26 - Chabibulin 34/31. Diváci: 20 066.
Washington - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. Morrisonn, 11. Sutherby - 18. Rissmiller, 46. Matt Carle, rozhodující sam. nájezd Cheechoo. Zásahy brankářů: Johnson 35/33 - Nabokov 26/24. Diváci: 13 622.
1.Vancouver6035421160:15274
2.Minnesota6133523173:15771