V NHL se v osmi zápasech nerozhodlo v základní hrací době

NEW YORK

Ke svému vyvrcholení se blíží zámořská hokejová NHL. Osm z dvanácti čtvrtečních utkání nerozhodlo šedesát minut základní hrací doby a dramatické závěry zápasů zažili i čeští hokejisté. Ani gól Petra Průchy nezabránil další prohře NY Rangers s New Jersey, premiérovou trefu v NHL zaznamenal mladý obránce Edmontonu Ladislav Šmíd.

V minulém souboji New Jersey s New Yorkem Rangers se o pozdvižení postaral bijec Jezdců Sean Avery, který opakovaně najel do brankáře Ďáblů Brodeura a v odvetě se čekala odplata. K žádným potyčkám ale nedošlo, oběma týmům jde o hodně. Rangers se snaží dotáhnout osmou Carolinu na posledním postupovém místě do play-off, Devils hájí vedení v divizi. Jezdci vedli už 2:0, když se trefil i Petr Průcha. Pak ale hosté zabrali a Langenbrunner v samostatných nájezdech rozhodl o jejich výhře. Asistenci si v dresu domácích připsali Marek Malík a Jaromír Jágr.

Carolina zvýšila odstup od svých pronásledovatelů, když gólem veterána Glena Wesleyho po šestnácti sekundách prodloužení porazila Philadelphi 3:2. Nastavený čas rozhodl i o výhře Tampy Bay v Atlantě. Na 6:5 tam upravoval Martin St. Louis, jenž třemi asistencemi snížil náskok Sidney Crosbyho na čele kanadského bodování soutěže. Po nahrávce si připsali domácí Bobby Holík a hostující Václav Prospal.

Šmíd se radoval z premiérové trefy

Columbus nestačil na Edmonton, kterému podlehl 0:4. První gól v NHL si připsal mladý bek Olejářů Ladislav Šmíd. Bod za přihrávku posbírali Aleš Hemský a Petr Sýkora.

Dokonalý obrat v zápase předvedli Ostrované z New Yorku. Ti ještě v poslední minutě druhé třetiny prohrávali s Torontem 0:2, pak ale snížil Trent Hunter a stejný hráč šest minut před koncem vyrovnal. V samostatných nájezdech o výhře domácích rozhodl Randy Robitaille.

V dobré formě hrající mladíci z Pittsburghu si připsali další výhru, tentokrát 2:1 na ledě Floridy. Asistenci si připsal nejproduktivnější hráč NHL Sidney Crosby, v prodloužení rozhodl gól Colbyho Armstronga.

Vokoun si připsal asistenci

Jedenáct branek viděli diváci v nashvillském Entertainment Centru. Radost ale neměli, jejich Predátoři podlehli Montrealu 5:6 po samostatných nájezdech. Rozhodující proměnil Saku Koivu. Výhře asistencí pomohl Tomáš Plekanec, třetí výhru v soutěži ve svém třetím startu vychytal jednadvacetiletý gólman Jaroslav Halák. Jeho protějšku Tomáši Vokounovi smutek z prohry může zmírnit bod za asistenci na gólu Steva Sullivana.

Česká hvězdu Chicaga Martin Havlát se znovu neprosadila a Jestřábi prohráli se San Jose 0:2. Gól a asistenci zaznamenala hvězda Sharks Joe Thornton. Ani gól Marka Svatoše necelé dvě minuty před koncem nezabránil prohře Colorada s Minnesotou 3:4. Zkušený Shane Doan svojí trefou v prodloužení rozhodl o výhře Phoenixu nad Calgary 3:2, Los Angeles podlehlo Vancouveru 2:3.

Samostatný nájezd Drew Stafforda rozhodl o výhře Buffala 6:5 nad Ottawou, dvěma góly k výhře přispěl Thomas Vanek. Stejně úspěšný byl i domácí Dany Heatley.

Buffalo - Ottawa 6:5 po sam. nájezdech (1:2, 3:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 24. a 24. Vanek, 18. Drury, 39. MacArthur, 44. Kalinin, rozhodující sam. nájezd D. Stafford - 13. a 29. Heatley, 12. Alfredsson, 47. Spezza, 49. Fisher. Zásahy brankářů: Biron 18/16, Miller 25/21 - Emery 15/12, Gerber 17/15. Diváci: 18 690.
New York Rangers - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. Marcel Hossa (Malík), 30. Průcha (Jágr) - 34. Rafalski, 53. Parise, rozhodující sam. nájezd Langenbrunner. Zásahy brankářů: Lundwvist 26/24 - Brodeur 30/28 Diváci: 18 200.
Carolina - Philadelphia 3:2 v prodloužení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 14. Brind'Amour, 19. Ladd, 61. Wesley - 31. Afanasenkov, 56. Picard. Zásahy brankářů: Grahame 35/33 - Niittymäki 30/27. Diváci: 14 533.
Atlanta - Tampa Bay 4:5 v prodloužení (1:0, 2:3, 1:1 - 0:1)
Branky: 3. Steve McCarthy, 28. Belanger, 34. Boulton (Holík), 41. Marián Hossa - 32. B. Richards (Prospal), 34. Perrin, 36. Lecavalier, 43. A. Roy, 64. St. Louis. Zásahy brankářů: Hedberg 29/24 - Denis 28/24. Diváci: 16 032.
Columbus - Edmonton 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 3. a 43. Horcoff (na druhou Hemský), 9. Smyth (Sýkora), 26. Šmíd. Zásahy brankářů: Norrena 28/24 - Roloson 28/28. Diváci: 15 541.
Florida - Pittsburgh 1:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 38. Kolník - 17. J. Staal, 63. C. Armstrong. Zásahy brankářů: Belfour 41/39 - Thibault 33/32. Diváci: 17 102.
Nashville - Montreal 5:6 po sam. nájezdech (3:2, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 2. Sullivan (Vokoun), 4. Weber, 14. Hartnell, 23. Dumont, 46. Legwand - 11. Ryder, 17. Streit, 33. Garth Murray, 45. Perežogin, 60. Samsonov (Plekanec), rozhodující sam. nájezd S. Koivu. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville 65 minut, z 27 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 81,5 procenta, Jaroslav Halák z Montrealu odchytal 65 minut, z 31 střel pětkrát inkasoval a úspěšnost zásahů měl 83,9 procenta. Zásahy brankářů: Vokoun 27/22 - Halák 31/26. Diváci: 15 808.
Chicago - San Jose 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 10. J. Thornton, 25. Cheechoo. Zásahy brankářů: Lalime 23/21 - Nabokov 21/21. Diváci: 10 125.
Colorado - Minnesota 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
Branky: 51. Klee, 54. B. Richardson, 59. Svatoš - 10. Hall, 38. W. Smith, 39. T. White, 58. M. Koivu. Zásahy brankářů: Budaj 23/19 - Backström 31/28. Diváci: 18 007.
Phoenix - Calgary 3:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 38. Saprykin, 56. Reinprecht, 61. Doan - 15. Tanguay, 49. Yelle. Zásahy brankářů: Tellqvist 31/29 - Kiprusoff 22/19. Diváci: 15 805.
New York Islanders - Toronto 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. a 54. T. Hunter, rozhodující sam. nájezd R. Robitaille - 32. Stajan, 34. Ponikarovskij. Zásahy brankářů: DiPietro 29/27 - Raycroft 30/28. Diváci: 11 759.
Los Angeles - Vancouver 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 10. Zeiler, 35. Višňovský - 17. B. Morrison, 22. Linden, 57. Bieksa. Zásahy brankářů: Garon 30/27 - Luongo 33/31. Diváci: 17 737.
1.Vancouver6136421163:15476
2.Minnesota6234523177:16073